27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremŻołnierze z 12WBOT dostarczają maseczki
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Żołnierze z 12WBOT dostarczają maseczki

Koronawirus nie odpuszcza. W całym kraju codziennie notuje się około 50 tys. nowych zakażeń. W powiecie śremskim każdego dnia przybywa 100 nowych przypadków Covid-19. Odpowiedzią na ten stan mają być darmowe maseczki.

– Od początku roku w Wielkopolsce wzrosło zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej. W ciągu czterech dni terytorialsi z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli do powiatów blisko 800 tys. maseczek – informuje ppor. Anna Jasińska – Pawlikowska.

Żołnierze z wielkopolskiej brygady angażują się w pomoc w zwalczaniu pandemii COVID- 19 od samego początku. Aktualnie, na prośbę wojewody wielkopolskiego, pobierają maseczki z magazynu i dostarczają do powiatów. Dalej, materiały ochrony indywidualnej mają trafić do gmin i ich mieszkańców. Maseczki są bezpłatne.

W dystrybucję zaangażowały się wszystkie bataliony z Wielkopolski: 122 blp z Dolaszewa, 124 blp ze Śremu oraz 125 blp z Leszna. Żołnierze dostarczali maseczki do podmiotów w swoich stałych rejonach odpowiedzialności.

Staramy się odpowiadać na wszelkie sygnały i prośby o pomoc. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodami – wielkopolskim i lubuskim, ponieważ naszym stały rejonem odpowiedzialności są dwa województwa. Służymy naszej lokalnej społeczności i okazujemy wsparcie w tym trudnym czasie –  mówi płk Zbigniew Targoński, dowódca 12 WBOT

Terytorialsi dostarczyli w ciągu 4 dni blisko 800 tys. maseczek, do 30 podmiotów. 124 batalion lekkiej piechoty ze Śremu zajął się dystrybucją środków do Wrześni, Turku, Koła, Śremu, Środy Wlkp., Kalisza i Konina – łącznie to 165 tys. masek ochronnych.

ŹródłoFot. DWOT
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe