31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremŚremska komunalka szykuje się do przeprowadzki
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Śremska komunalka szykuje się do przeprowadzki

2022 to ważny rok dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie. W ciągu najbliższych 12 miesięcy w PGK rozpocznie się proces wymiany pojazdów specjalistycznych, a także wystartują przygotowania do przeprowadzki do nowej siedziby.

To już pewne. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie będzie miało nową siedzibę. Taka decyzję podjął burmistrz, który 24 stycznia podpisał zarządzenie w sprawie wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki. Co to oznacza?

Otóż burmistrz uznał, iż obecna infrastruktura siedziby PGK przy ul. Parkowej jest mocno przestarzała i ogranicza dalszą rozbudowę oraz dostosowanie do nowych standardów. W związku z tym gmina przekaże dwie działki przy ul. Grunwaldzkiej w Śremie o łącznej wartości 723 700 zł netto:

  • 2467/1, numer księgi wieczystej PO1M/00002082/3 o powierzchni 1.1216 ha o wartości netto 204.000 zł,
  • 2467/12, numer księgi wieczystej PO1M/00052171/9 o powierzchni 2.2391 ha o wartości netto 519.700 zł.

Przedstawiona koncepcja zakłada przeniesienie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w  Śremie Sp. z o.o. w nowe miejsce, zlokalizowane na granicy Śremu przy ul. Grunwaldzkiej, w sąsiedztwie Odlewni Żeliwa oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie S.A. We wskazanym obszarze działają już przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej oraz  logistyczno-transportowej – wyjaśnia Adam Lewandowski

25 lat PGK
arch. red.

Z informacji przekazanych przez ratusz wynika, że w ramach koncepcji PGK powstanie budynek biurowy dwukondygnacyjny połączony z zapleczem technicznym jednokondygnacyjnym. Na wskazanej nieruchomości znajdą się także wiaty na sprzęt i inne materiały, myjnia pojazdów, waga samochodowa, parkingi, place magazynowe, instalacja odnawialnego źródła energii i zbiornik przeciwpożarowy.

– Nowe miejsce przy ul. Grunwaldzkiej to poprawa warunków socjalnych i pracy załogi spółki oraz lepsze rozwiązania komunikacyjne. Dogodniejszy dojazd do największego osiedla mieszkaniowego Jeziorany w Śremie oraz drogi wojewódzkiej nr 432 – dodaje burmistrz.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe