27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremPromenada może i będzie. Nie wiadomo tylko kiedy
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Promenada może i będzie. Nie wiadomo tylko kiedy

Znamy już stanowisko burmistrza dotyczące wybudowania promenady po prawobrzeżnej części Warty. Nie mówi NIE, ale w najbliższym czasie nie planuje budowy deptaku na wale. Co stoi na przeszkodzie?

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to oznacza, że sprawa kręci się wokół funduszy. Burmistrz Adam Lewandowski nie wyklucza słuszności powstania deptaku na wale. Dziś jednak nie bierze tej inwestycji pod uwagę. Na ten czas priorytetem są inne realizacje.

W najbliższym czasie nie jest planowana budowa „deptaku na wale”. Priorytetem jest zakończenie inwestycji będących w toku i budowa infrastruktury drogowej. Decyzje odnośnie przedmiotowej inwestycji zostaną podjęte w 2023 – informuje A. Lewandowski

Czytaj także: Radny proponuje wybudowanie nowej promenady

Przypomnijmy, że Andrzej Mieloszyński wystąpił z prośbą do Adama Lewandowskiego o wybudowanie promenady po prawej stronie rzeki. – Mieszkańcy oczekują wykonania odcinka spacerowego o długości 355 metrów z ułożoną kostką brukową z ławeczkami i koszami na śmieci. Mowa tu o deptaku od mostu do ul. Polnej – proponował Mieloszyński.

Niestety radny na razie musi się wstrzymać z tym pomysłem i wrócić do niego w przyszłym roku. Burmistrz w ostatnim czasie informował o trudnej sytuacji finansowej gminy związanej z pandemią, Polskim Ładem, inflacją i wzrostem cen za energię.

Czytaj także: O 400 proc. droższy gaz w szkołach

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe