27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleDiler i 130 gramów „trawki” w rękach policji
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Diler i 130 gramów „trawki” w rękach policji

W świetle ostatnich głośnych wydarzeń z Matą w roli głównej, ta sprawa jest znacznie poważniejsza. Otóż śremska policja zatrzymała 32-letniego dilera, który handlował marihuaną. Miał schowane 130 gramów nielegalnego towaru.

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie, prowadzą sprawę narkotykową, która swój początek miała w listopadzie ubiegłego roku i można by rzec, że rozwinęła się „po nitce do kłębka” – wspomina podinsp. Ewa Kasińska.

Wszystko zaczęło się 22 listopada 2021 roku w nocy około godz. 01.40, kiedy to mundurowi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Śremie, przy ul. Komorowskiego zatrzymali dwóch 23-letnich mieszkańców gminy Śrem.

Obaj zatrzymani mieli przy sobie woreczki z marihuaną, wagę jubilerską oraz metalowy młynek – informuje rzecznik KPP w Śremie

Wówczas sprawą zajęli się kryminalni. Dotarli oni do dilera. 20 grudnia zatrzymali 32-letniego śremianina handlującego marihuaną. – Mężczyzna usłyszał kilkanaście zarzutów dotyczących sprzedaży tego narkotyku, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Natomiast prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego – dodaje Ewa Kasińska.

Jednak to nie koniec tej sprawy. Policjanci z Wydziału Kryminalnego zlokalizowali w Śremie działkę, na której 32-latek ukrywał ponad 130 gramów marihuany oraz wagę jubilerską. 13 stycznia funkcjonariusze zabezpieczyli cały nielegalny towar. Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe