4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaKulturaWieczór z filmem górskim. Zaproszenie

Wieczór z filmem górskim. Zaproszenie

W czwartek, 3 lutego w Kinoteatrze Słonko odbędzie się kolejne spotkanie pod hasłem „Góry w Śremie. IV Wieczór w filmem górskim”. Tym razem będzie ono wzbogacone prelekcją gościa specjalnego.

Spotkanie pasjonatów filmów górskich zostanie zorganizowane w ramach Lądek Film Tour oraz we współpracy z Festiwalem Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.

O godz. 17:30 o swojej podróży przez najwyższe przełęcze świata opowie Marcin Korzonek, instruktor turystyki rowerowej, podróżnik i fotograf. Będzie to historia jego samotnej rowerowej wyprawi jedną z najsłynniejszych dróg na świecie – ze Srinagaru do Leh oraz z Leh do Manali.

Korzonek przejechał 1300 km przez indyjską część Himalajów zwanych Małym Tybetem. Pokonał 10 przełęczy o wysokości ponad 3000m, z czego cztery mierzyły ponad 5000 m n.p.m. Wjechał na słynną przełęcz Khardong La (5360 m), która do niedawna była uznawana za najwyższą przejezdną przełęcz na świecie. W czasie spotkania dowiemy się też dlaczego ta niebezpieczna droga została utworzona przez indyjską armię, z jakiego powodu jest otwarta tylko kilka miesięcy w roku oraz jak się jeździ na rowerze, gdy w powietrzu znajduje się połowa tlenu.

W trakcie spotkania będzie można kupić najnowszą jego książkę „GlobRower – poradnik podróżnika rowerowego”. To obszerne kompendium wiedzy o organizacji wypraw i wycieczek rowerowych jest efektem 25 lat podróżniczych doświadczeń autora. Książka jest adresowana zarówno do osób, które dopiero zamierzają zorganizować swoją rowerową podróż, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy chcą ruszyć na ambitniejsze trasy w egzotyczne rejony świata.

Natomiast od godz. 19:00 rozpoczą się projekcje filmów. Tego dnia będzie można obejrzeć aż pięć obrazów. Szczegóły na plakacie.

Karnety na festiwal w cenie 40 złotych do nabycia w kasie kina lub poprzez serwis Bilety24.pl pod linkiem.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...