14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Wracamy do tematu interpelacji radnego Majsnera w sprawie dotacji na zadania w zakresie rozwoju sportu, o które pytał. Jest odpowiedź na jego pismo.

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu na obecny rok.

Na liście brakuje między innymi najstarszego klubu sportowego w Śremie, który w ubiegłym roku obchodził 100-lecie istnienia. Warcianie, bo o nich mowa, ubiegali się o dotację z powiatu, ale jej nie otrzymali. Dlaczego?

O ten fakt, jak i o kilka innych pyta radny powiatowy Emil Majsner, który skierował na ręce przewodniczącego rady powiatu interpelacje w tej sprawie. Odpowiedź na interpelację w tej sprawie nadeszła.

Do starostwa wpłynęło 25 wniosków o udzielenie dotacji. Dotację otrzymało 19 podmiotów, sześć wniosków zostało skreślonych przy rozdzielaniu środków. Są to ŚKM „Mrozik” (dwukrotnie) oraz Śremski Klub Bokserski Warta, a także Klub Sportowy Gminy Brodnica w Manieczkach, Śremski Klub Sportowy Warta oraz Stowarzyszenie Adalbertus. Trzy pierwsze wnioski nie zostały pozytywnie rozpatrzone z uwagi na niespełnienie wymagać formalnych, a dla pozostałych… nie starczyło pieniędzy.

Radny Emil Majsner słusznie zauważa, że podział środków można było rozdzielić inaczej tak, aby każdy z wnioskodawców przy spełnieniu wymogów formalnych otrzymał część środków z puli, jaką powiat wyasygnował do podziału.

Odpowiedź udzielona radnemu nie wyczerpuje tematu i będzie drążył go dalej. Już zapowiedział, że będzie składał kolejną interpelację w tym temacie. Opozycyjny radny będzie oczekiwał odpowiedzi od władz powiatu na następujące pytania:

  • czym kierował się zarząd powiatu przyznając niektórym wnioskom 100 proc. kwoty wnioskowanej przez nie dotacji, a innym tylko kilka procent;
  • co decydowało o tym, że dla niektórych podmiotów nie starczyło środków.

Do tematu sportowych dotacji przyznanych przez powiat będziemy jeszcze wracać.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...