4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościRadny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Wracamy do tematu interpelacji radnego Majsnera w sprawie dotacji na zadania w zakresie rozwoju sportu, o które pytał. Jest odpowiedź na jego pismo.

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu na obecny rok.

Na liście brakuje między innymi najstarszego klubu sportowego w Śremie, który w ubiegłym roku obchodził 100-lecie istnienia. Warcianie, bo o nich mowa, ubiegali się o dotację z powiatu, ale jej nie otrzymali. Dlaczego?

O ten fakt, jak i o kilka innych pyta radny powiatowy Emil Majsner, który skierował na ręce przewodniczącego rady powiatu interpelacje w tej sprawie. Odpowiedź na interpelację w tej sprawie nadeszła.

Do starostwa wpłynęło 25 wniosków o udzielenie dotacji. Dotację otrzymało 19 podmiotów, sześć wniosków zostało skreślonych przy rozdzielaniu środków. Są to ŚKM „Mrozik” (dwukrotnie) oraz Śremski Klub Bokserski Warta, a także Klub Sportowy Gminy Brodnica w Manieczkach, Śremski Klub Sportowy Warta oraz Stowarzyszenie Adalbertus. Trzy pierwsze wnioski nie zostały pozytywnie rozpatrzone z uwagi na niespełnienie wymagać formalnych, a dla pozostałych… nie starczyło pieniędzy.

Radny Emil Majsner słusznie zauważa, że podział środków można było rozdzielić inaczej tak, aby każdy z wnioskodawców przy spełnieniu wymogów formalnych otrzymał część środków z puli, jaką powiat wyasygnował do podziału.

Odpowiedź udzielona radnemu nie wyczerpuje tematu i będzie drążył go dalej. Już zapowiedział, że będzie składał kolejną interpelację w tym temacie. Opozycyjny radny będzie oczekiwał odpowiedzi od władz powiatu na następujące pytania:

  • czym kierował się zarząd powiatu przyznając niektórym wnioskom 100 proc. kwoty wnioskowanej przez nie dotacji, a innym tylko kilka procent;
  • co decydowało o tym, że dla niektórych podmiotów nie starczyło środków.

Do tematu sportowych dotacji przyznanych przez powiat będziemy jeszcze wracać.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...