16.5 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Brodnica Pół miliona na termomodernizację
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pół miliona na termomodernizację

Siedem przedsiębiorstw stara się o realizację zadania termomodernizacji budynku SP w Brodnicy, a konkretnie części bibliotecznej budynku.

W tym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert na zadanie „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Hymnu Narodowego w Brodnicy – etap III – modernizacja zabytkowej części budynku tj. gminnej Biblioteki Publicznej”. Gmina na ten cel zamierza przeznaczyć 0,5 mln złotych. Do konkursu stanęło siedmioro zainteresowanych, przy czym oferta każdego z nich jest wyższa od kwoty, jaką samorząd w Brodnicy zamierza przeznaczyć na ten cel.

Najbliżej progu finansowania jest przedsiębiorstwo JG-BUD Jan Grzybowski z Daszewic, które skłonne jest podjąć się tego zadania za kwotę 528 900,00 zł. Na przeciwległym cenowo biegunie znajduje się oferta kościańskiej firmy Daw-Bud. Ten podmiot wycenił się na 742 122,43 zł co raczej na pewno oznacza niepowodzenie w przetargu.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie się kierował kryterium ceny, jako jedynym kryterium oceny ofert. Biorąc pod uwagę, że niewielka rozbieżność nastąpiła pomiędzy kwotą zamówienia a ceną wykonawcy, można założyć, że samorząd gminny w Brodnicy wyłoży dodatkowe niespełna 30 tys. zł i zrealizuje zadanie, które w przyszłości ma pozwolić gminie na zaoszczędzenie kosztów poniesionych na ogrzewanie zabytkowego budynku.

W ramach prac na terenie budynku mają zostać wykonane m.in. ocieplenie dachu, termoizolacja poddasza czy też wymiana stolarki.

Źródłofot. Pixabay
Poprzedni artykułWraca zdalne nauczanie
Następny artykułDolsk. 77 lat wolności…
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy. Pierwsze wydarzenie...