17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Na dzisiejszej sesji rady gminy w Dolsku odbyło się głosowanie w sprawie odwołania z funkcji przewodniczącego rady. Większością głosów Romuald Nawrot pozostanie na stanowisku.

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku.

Zdaniem tej czwórki przewodniczący rady miasta i gminy Dolsk, radny Romuald Nawrot stracił zaufanie  wnioskujących radnych poprzez swoje dotychczasowe chaotyczne prowadzenie sesji, stronniczość, apodyktyczność oraz brak współpracy z radnymi.

„Przewodniczący Rady nie współpracuje ze wszystkimi radnymi, jawnie lekceważąc wolę wyborców, wykracza poza kompetencje przewodniczącego, posługując się pełnioną funkcją do kreowania własnej polityki. Całokształt działań prowadzonych przez radnego Romualda Nawrota wskazuje nie wypełnia on należycie funkcji przewodniczącego, tj. nie potrafi stanąć ponad podziałami politycznymi w radzie miasta i gminy. Styl pracy przewodniczącego rady nie sprzyja współpracy radnych, a wręcz przeciwnie, doprowadził do jeszcze większych podziałów i spowodował brak właściwej atmosfery w radzie miasta i gminy Dolsk. Podczas prowadzenia obrad, wystąpienia radnego Romualda Nawrota uchybiają powadze obrad rady miasta i gminy Dolsk. Obraża radnych przez niestosowne komentarze do ich wypowiedzi. Dotyka to również często mieszkańców zabierających głos podczas obrad, w ramach wolnych głosów. Jest napastliwy w stosunku do osób mających odmienne zdanie. Radny Romuald Nawrot nie spełnia także oczekiwań radnych w zakresie zapewnienia opieki prawnej radzie miasta i gminy”. – argumentowali we wniosku o odwołanie radni.

Projekt uchwały przepadł w głosowaniu na środowej sesji. Zdecydowana większość radnych głosowała za tym, aby przewodniczący rady pozostał na swoim stanowisku i tym samym przepadł wniosek części radnych o odwołanie Romualda Nawrota. W tajnym głosowaniu 4 głosy były za odwołaniem przewodniczącego, 10 przeciwko.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...