14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Wraca zdalne nauczanie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wraca zdalne nauczanie

Klamka zapadła. Wraca zdalne nauczanie. Jednak nie dla wszystkich… Po feriach do szkół wrócą tylko najmłodsi. Szczegóły poniżej.

We wtorek, 25 stycznia, dwa dni przed wprowadzeniem zmian, minister edukacji i nauki poinformował o przywróceniu nauki zdalnej. Dla kogo?

– Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym – poinformował Przemysław Czarnek.

Wyjaśnijmy zatem, że uczniowie (od 5 klasy wzwyż) z Wielkopolski przejdą na zdalne nauczanie od poniedziałku, 31 stycznia. Wówczas bowiem kończą się ich ferie.

MEiN tłumaczy, że decyzja o ograniczeniu nauki stacjonarnej jest wynikiem alarmujących danych epidemiologicznych. – Rośnie liczba chorych na koronawirusa. I to jest powód, dla którego musimy ograniczać naukę stacjonarną – tłumaczył we wtorek Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Z informacji przekazanych przez MEiN wynika, że dyrektorzy szkół specjalnych będą sami decydowali o formie prowadzenia zajęć w placówkach. Utrzymana zostanie również praktyczna nauka zawodu. – Będzie także możliwość konsultacji indywidualnych i grupowych dla uczniów zdających w tym roku egzaminy ósmoklasisty i maturalny. Bursy szkolne będą otwarte – zapewniał szef resortu edukacji.

Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej, bo – jak przewidujemy – ten szczyt piątej fali będzie przypadał za dwa, trzy tygodnie – mówił podczas konferencji szef MEiN

Szczegółowe zasady mają zostać określone w rozporządzeniu, które minister edukacji i nauki podpisze w środę, 26 stycznia.

Źródłofot. MEiN
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...