17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Brodnica Wilk, który okazał się… psem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wilk, który okazał się… psem

Poznajcie historię Hatoriego, psa z okolic Żurawca, który podejrzewany był o to, że jest wilkiem. Niedoszły wilk szuka nowego domu.

Od początku stycznia z okolic Żurawca i Brodnicy docierały do nas sygnały, że w tych miejscowościach widziane jest zwierzę, które może być wilkiem. Informacje te zostały szybko zweryfikowane i prawda okazała się być zupełnie inna. Wilk bowiem okazał się być… psem w typie akity.

W zaangażowanie w odłowienie psa włączył się samorząd Brodnicy, Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju oraz pani Maria, która w ostatnim czasie dokarmiała psa. Zwierzę natomiast odłowione zostało przez firmę zewnętrzną.

wilk i pies
fot. Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju

„Wilk” został złapany i przebywa w schronisku. Jest już także po pierwszej wizycie w gabinecie weterynaryjnym, jego wiek został oszacowany na około 2 lata. Hatori, bo takie imię zostało mu nadane, jest w dobrym stanie fizycznym. Z pierwszych obserwacji zachowania psa wynika, że nie toleruje on innych zwierząt.

W gajowym schronisku pracują nad niedoszłym „wilkiem”, by zwierzę mogło trafić do adopcji. Ewentualnie rozważane jest przekazanie psa do specjalnego ośrodka dedykowanego dla rasy, do której należy pies.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...