17.9 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnalePijany staranował auto z dziećmi wewnątrz. Trzy osoby trafiły do szpitala
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Pijany staranował auto z dziećmi wewnątrz. Trzy osoby trafiły do szpitala

Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło wczoraj w godzinach wieczornych na strasie S11 w okolicy Kórnika. Pijanemu sprawcy nic się nie stało.

Około godziny 18 na trasie S11 Poznań – Kórnik doszło do wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na nitce w kierunku Poznania, ale w związku z zadysponowaniem na miejsce wypadku licznych sił i środków zablokowane były pasy ruchu w obu kierunkach.

Ze wstępnych informacji wynikało, że zderzyły się trzy pojazdy, wewnątrz których znajdują się uwięzione i nieprzytomne osoby. Ostatecznie okazało się, że zderzyły się dwa auta, a tylko wewnątrz jednego z nich znajdują się poszkodowani, którzy o własnych siłach nie mogą opuścić pojazdu. Poszkodowane osoby to dwoje dzieci w wieku około 10-14 lat oraz ich ojciec. Osoba z drugiego auta, kierowca który doprowadził do zderzenia, nie wymagał hospitalizacji. Po przebadaniu przez załogę pogotowia policjanci mogli przeprowadzać z nim czynności.

W tym czasie strażackie ekipy pracowały z użyciem narzędzi hydraulicznych, by oswobodzić trzy osoby z volkswagena vento, w którego uderzył kierowca range rovera, który uderzył w tył vento. Siła zderzenia była ogromna, o czym świadczą uszkodzenia mniejszego z samochodów.

Po tym, jak strażacy wydostali poszkodowane osoby z wraku auta, zajęły się nimi wezwane na miejsce załogi pogotowia. W tym czasie wszyscy już odzyskali przytomność.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jedno z dzieci doznało rozległych złamań kości w ciele.

Sprawca piątkowego wypadku na S11 prowadził auto pod wpływem alkoholu. W organizmie miał ponad 1 promil tej substancji. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony do wytrzeźwienia.

Sprawca wypadku będzie odpowiadał z tytułu spowodowania wypadku komunikacyjnego oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego znajdując się pod wpływem alkoholu.

W myśl nowych, obowiązujących od 1 stycznia przepisów dotyczących karania pijanych kierujących pojazdami mechanicznymi, sprawca piątkowego wypadku musi się liczyć ze srogimi sankcjami, w tym także finansowymi.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe