17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Za nami pierwszy tydzień ferii
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Za nami pierwszy tydzień ferii

W poniedziałek, 17 stycznia uczniowie z Wielkopolski rozpoczęli dwutygodniowe ferie. Co prawda pogoda nie rozpieszcza, śniegu nie ma, nie oznacza to jednak, że ferie w mieście muszą być nudne. Podejrzeliśmy jak zimowy czas spędzają podopieczni Śremskiego Sportu, Warty Śrem, Klubu Relax oraz Muzeum Śremskiego.

Dzieci biorące udział w półkoloniach zorganizowanych przez Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta Nadzieja oraz Klub Relax mają już za sobą zabawę na lodowisku oraz radosny pobyt w Jump Space. Z kolei we wtorek maluchy nauczyły się, że maseczki covidowe wcale nie muszą być nudne. Dzieci ozdabiały je według własnej inwencji twórczej.

Z kolei Śremski Sport zapewnił swoim podopiecznym zabawę w basenie. Na akwenie pojawił się uwielbiany przez dzieci wodny tor przeszkód – wibit. W tym miejscu warto wspomnieć, że tor dostępny będzie dla wszystkich odwiedzających basen przez cały okres ferii zimowych. – Od 17 do 24 stycznia będzie znany już wam tor WIBIT, a od 25 do 30 stycznia tor AQUAGLIDE  czyli nowość na naszym obiekcie – zachęca Daniel Cicharski, prezes Śremskiego Sportu.

Mali Warciarze także mają zapewnioną moc atrakcji. W poniedziałek były gry i zabawy na sali gimnastycznej. Bazą dla piłkarzy jest sala w SP nr 6. We wtorek maluchy odwiedziły Dystrykt w środę skakały na trampolinach, a w czwartek odwiedziły kino.

Ciekawą ofertę dla swoich podopiecznych przygotowało Muzeum Śremskie. Tegoroczne półkolonie upływają pod znakiem poznawania historycznych zagadek Śremu. Nie brakuje również zabaw kreatywnych, jak na kulturalne ferie przystało. Dzieci odwiedziły także kościańską wieżę ciśnień, która kryje dodatkową atrakcę – ściankę wspinaczkową.

Poprzedni artykułKiermasz dla Oskarka
Następny artykułWandale zaatakowali… misie
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...