4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremZa nami pierwszy tydzień ferii

Za nami pierwszy tydzień ferii

W poniedziałek, 17 stycznia uczniowie z Wielkopolski rozpoczęli dwutygodniowe ferie. Co prawda pogoda nie rozpieszcza, śniegu nie ma, nie oznacza to jednak, że ferie w mieście muszą być nudne. Podejrzeliśmy jak zimowy czas spędzają podopieczni Śremskiego Sportu, Warty Śrem, Klubu Relax oraz Muzeum Śremskiego.

Dzieci biorące udział w półkoloniach zorganizowanych przez Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta Nadzieja oraz Klub Relax mają już za sobą zabawę na lodowisku oraz radosny pobyt w Jump Space. Z kolei we wtorek maluchy nauczyły się, że maseczki covidowe wcale nie muszą być nudne. Dzieci ozdabiały je według własnej inwencji twórczej.

Z kolei Śremski Sport zapewnił swoim podopiecznym zabawę w basenie. Na akwenie pojawił się uwielbiany przez dzieci wodny tor przeszkód – wibit. W tym miejscu warto wspomnieć, że tor dostępny będzie dla wszystkich odwiedzających basen przez cały okres ferii zimowych. – Od 17 do 24 stycznia będzie znany już wam tor WIBIT, a od 25 do 30 stycznia tor AQUAGLIDE  czyli nowość na naszym obiekcie – zachęca Daniel Cicharski, prezes Śremskiego Sportu.

Mali Warciarze także mają zapewnioną moc atrakcji. W poniedziałek były gry i zabawy na sali gimnastycznej. Bazą dla piłkarzy jest sala w SP nr 6. We wtorek maluchy odwiedziły Dystrykt w środę skakały na trampolinach, a w czwartek odwiedziły kino.

Ciekawą ofertę dla swoich podopiecznych przygotowało Muzeum Śremskie. Tegoroczne półkolonie upływają pod znakiem poznawania historycznych zagadek Śremu. Nie brakuje również zabaw kreatywnych, jak na kulturalne ferie przystało. Dzieci odwiedziły także kościańską wieżę ciśnień, która kryje dodatkową atrakcę – ściankę wspinaczkową.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...