14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Tak smakował „Najsłodszy owoc”
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Tak smakował „Najsłodszy owoc”

Ten kto stwierdził, że nie ma ochoty spędzać piątkowego wieczoru w Muzeum Śremskim może srogo żałować! W piątek, 21 stycznia scenie sali widowiskowej pojawili się wyśmienici warszawscy aktorzy w spektaklu „Najsłodszy owoc” Stefana Vogla.

Za nami dwie godziny dobrej i… mądrej zabawy. Tak bowiem można podsumować spektakl „Najsłodszy owoc” autorstwa Stefana Vogla, w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Na scenie Muzeum Śremskiego publiczność bawili: Edyta Herbuś, Kaja Paschalska, Krzysztof Wieszczek oraz Adam Adamonis.

– Fantastyczna komedia. Bardzo życiowa – podkreślali widzowie tuż po spektaklu. Nie da się ukryć, że sztuka ta to komedia pełna zaskakujących scen, zwrotów akcji i przezabawnych perypetii dwóch par, w zasadzie w każdej konfiguracji.

Z kolei już w marcu, również na scenie Muzeum Śremskiego, zostanie wystawiona sztuka „Ławeczka w słońcu”. To najnowsza komedia w amerykańskim stylu – autorstwa Rona Clarka, która kończy się happy endem i jest radosną opowieścią o życiu i sposobach jego smakowania.

A jak sztukę przedstawiają jej autorzy? Dwóch to – co się czubią, ale lubią – regularnie przesiaduje na ławeczce w uroczym parku. I choć różni ich niemal wszystko, to łączy wieloletnia przyjaźń. Szorstkie relacje Harolda i Alfreda są źródłem przekomicznych scen i zabawnych puent. Jeden to rozmemłany księgowy, który na wszystko narzeka, drugi – podstarzały lowelas kochający życie. Obaj marzą, by jakiś promyk słońca odmienił ich los, więc kiedy pewnego dnia na ławeczkę przysiada się Adrienne, w facetów wstępuje nowy duch. Adrienne tryska energią i pomysłami, wprowadza ożywczy ferment i burzy skostniały system. Czy zostanie z nimi na dłużej?

W przedstawieniu z humorem i wdziękiem życie smakują wybitni aktorzy:

  • Grażyna Barszczewska / Maria Gładkowska (zamiennie) – Adrienne
  • Sylwester Maciejewski – Harold
  • Wojciech Wysocki – Alfred

Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie kupbilecik.pl

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...