14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Śremska policjantka dała Julce nadzieję
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śremska policjantka dała Julce nadzieję

Życie 14-letniej Julii nie było usłane różami. Nastolatka żyła w trudnym środowisku. Okaleczała się… Jej los diametralnie odmienił kontakt z podinsp. Ewą Kasińską. Policjantka wykazała się ogromną empatią. Dzięki niej Julia znów się uśmiecha.

Pani kierownik, proszę podziękować ode mnie tej internetowej pani policjantce. U nas w domu dużo się zmieniło, mama ma pracę, ojciec już z nami nie mieszka i nie muszę z bratem nigdzie uciekać. Już się nie boimy(…). Chodzę do pani psycholog i wiem, jak rozwiązać problemy(…)” – to fragment wiadomości, którą za pośrednictwem internetowego komunikatora otrzymała jedna z mieszkanek powiatu śremskiego. Kobieta była kierownikiem placówki wypoczynkowej na kolonii terapeutycznej w jednej z nadmorskich miejscowości.

Uczestnikami letniego wyjazdu były dzieci i młodzież z rodzin dysfunkcyjnych, społecznie wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem z województwa lubelskiego. Wspomnianą „internetową panią policjantką” jest natomiast podinsp. Ewa Kasińska z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, dzięki której życie 14-letniej Julii zmieniło się diametralnie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwych narzędzi, zdesperowana kierownik kolonii, mieszkanka naszego powiatu, grzecznościowo poprosiła o radę podinsp. Ewę Kasińską z KPP w Śremie. Śremska policjantka nie odmówiła pomocy, udzielając cennych rad. Podkreśliła swoją postawą to, co zwykła mówić wielokrotnie: funkcjonariuszem policji jest się przez cały czas, a nie tylko w czasie służby.

Za radą podinsp. Kasińskiej do wszystkich instytucji trafiły pisma z prośbą o interwencję, potwierdzone opinią kolonijnego socjoterapeuty oraz lekarza. Wówczas sytuacja odwróciła się o 180 stopni.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...