31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremTo już 30. Letnia Zadyma w Środku Zimy!
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

To już 30. Letnia Zadyma w Środku Zimy!

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Wielki finał „letniej zadymy w środku zimy” odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia. Tegoroczna WOŚP zagra na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Już po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki 30. Finału będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

– Wzrok jest niezwykle ważny, ten zdrowy wzrok u dziecka to jest jego życie, które startuje – podkreśla Jurek Owsiak, naczelny dyrygent WOŚP. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny 29. Finał zagrał dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy. Wówczas zebrano ponad 210 milionów złotych.

30. finał WOŚP
fot. T. Frąckowiak

Do wtorku, 18 stycznia na koncie 30. Finału WOŚP jest już ponad 13 mln zł. I kwota ta stale rośnie. Również w powiecie śremskim ruszyły pierwsze licytacje i zbiórki do wirtualnych puszek.

Gmina Śrem

– 30. Finał WOŚP będzie podobny do ubiegłorocznego. Warunki niestety dyktuje pandemia i obostrzenia, do których musimy się zastosować. Stąd też decyzja, by odpuścić organizację imprezy plenerowej. Nie oznacza to jednak, że nic się nie będzie działo. Wręcz przeciwnie! – podkreśla Grzegorz Pawlak, szef śremskiego sztabu KRÓWKAMała.

Już w piątek, 28 stycznia w Muzeum Śremskim odbędzie się wernisaż wystawy 30. Lat WOŚP w Śremie. Tego dnia będzie można podziwiać pamiątki z 30-letniej historii Orkiestry w Śremie.

fot. materiał organizatora

Niedzielne kwestowanie na ulicach Śremu rozpocznie się już od samego rana i potrwa aż do godziny 18.00-19.00. – W związku z tym, że jest to niedziela handlowa, wolontariusze pojawią się w pobliżu centrów handlowych. Będą dość długo kwestować, bowiem są to miejsca przyjazne i bezpieczne. Następnie zapraszamy na Letnią Zadymę w Środku Zimy, która podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się on-line, na antenie tvrelax.pl. Będą relacje, reportaże i oczywiście licytacje – dodaje Pawlak.

Dopełnieniem tych wydarzeń będzie koncert, który zaplanowano w Muzeum Śremskim. – Nie wykluczone, że będzie on dostępny dla publiczności. Dopinamy ostatnie szczegóły. Więcej informacji niebawem – zapewniają organizatorzy.

To już 30. Letnia Zadyma w Środku Zimy!
fot. materiał organizatora

Tymczasem w Śremie pojawiło się już kilka stacjonarnych puszek. Spotkamy je między innymi w Don Giovanni Trattoria, Śremskim Sporcie, ANImalii, Jump Space i KSA Fitness Zone.

Będzie też światełko do nieba. W jakiej formie? – Dziś to nasza słodka tajemnica. Ale na pewno będzie efektowne – zapewnia Pawlak.

A jakie atrakcje przygotowały sztaby z Dolska, Brodnicy i Książa Wlkp.?

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe