14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Śremskie LO ze Srebrną Tarczą
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śremskie LO ze Srebrną Tarczą

Sukces Liceum Ogólnokształcącego w Śremie. W Rankingu Perspektywy 2022 LO wspięło się na 403. pozycję i otrzymało Srebrną Tarczę. Na to wyróżnienie złożyły się między innymi wyniki matur oraz sukcesy w olimpiadach.

Kilka dni temu został opublikowany coroczny ranking Perspektyw. W tegorocznej edycji znów wysoko uplasowało się śremskie LO. Szkoła uzyskała 403. pozycję, co przełożyło się na przyznanie znaku jakości – Srebrna Tarcza. To już drugie tego stopnia wyróżnienie dla „ogólniaka”. W latach ubiegłych, LO kilkukrotnie otrzymało Brązową Tarczę.

– Gratuluję Absolwentom 2021 oraz ich nauczycielom wyników maturalnych, które przełożyły się na nagrodzenie LO Srebrną Tarczą w rankingu Perspektyw. Mimo wszystko pragnę podkreślić, że nie pracujemy dla rankingów. Dla nas, kadry i pedagogów, ważne jest samopoczucie naszych uczniów, a także ich bezpieczeństwo i pomoc w realizacji marzeń – podkreśla Agnieszka Dembska, zastępca dyrektora LO.

Wszelkie wyróżnienia i nagrody są dla nas bardzo miłe. Co roku, analizując wyniki matur, staramy się patrzeć na konkretne przedmioty. Pracujemy nad tym, by te wyniki były jak najlepsze. Znamy naszych uczniów i cieszymy się, kiedy udaje im się realizować marzenia. To ważne, zwłaszcza w pandemicznych czasach. Ostatnie lata są dla młodzieży bardzo trudne. Tym bardziej jesteśmy dumni z ich sukcesów – dodaje Agnieszka Dembska

Przypomnijmy, że zgodnie z postanowieniem kapituły Rankingu Perspektywy 2022, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...