14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Sport Testy, sparingi i ciężki luty
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Testy, sparingi i ciężki luty

Piłkarze Warty rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. To czas testów i sparingów, a przede wszystkim ciężkiej pracy. W lutym zawodnicy trenować będą aż cztery razy w tygodniu, a piątą jednostką będzie mecz kontrolny.

Na pierwszym treningu w Nowym Roku podopieczni trenera Huberta Sciaka spotkali się w miniony poniedziałek – 17 stycznia. Stawiło się 17 zawodników. Wśród nieobecnych usprawiedliwionych byli Dominik Sobel, Krzysztof Chwaliszewski, Bartosz Szar i Jędrzej Janiszewski, a w zajęciach nie wziął udziału kontuzjowany Adrian Chwaliszewski.

Pojawiło się za to trzech nowych zawodników, którzy przymierzani są do gry w zespole wiosną. Chęć powrotu wyraził Jakub Kozłowski, który jesienią mało grał w czwartoligowej Kotwicy Kórnik i przygotowania rozpoczął z Wartą. Z Obry Kościan na zasadzie półrocznego wypożyczenia do śremskiej drużyny trafi najprawdopodobniej Filip Tylczyński. Skrzydłowy ma „zielone światło” od trenera Krzysztofa Knychały i także stawił się na treningu w Śremie. Trzecim zawodnikiem, który wziął udział w pierwszych zajęciach był napastnik Promienia Krzywiń, który jasno się określił, że rozważa także grę w Polonii Leszno. Warta była za to już dogadana ze środkowym pomocnikiem Wiary Lecha, ale w poniedziałek go zabrakło, bowiem poznański klub nie wyraził zgody na jego odejście, co w przerwie zimowej jest konieczne.

Testy, sparingi i ciężki luty

Trenerowi Hubertowi Sciakowi udało się natomiast namówić do powrotu na boisko Dominika Muchę, który niegdyś występował w trzecioligowej Polonii Środa, a później w Kanii Gostyń i Rawii Rawicz. Ostatnio 28-letni skrzydłowy w sezonie 2017/18 grał w Koronie Piaski, ale później zmagał się z kontuzją. Ze względu na drobny uraz zabrakło go jednak na treningu. W tygodniu pojawić się ma także dwóch innych testowanych piłkarzy.

Póki co żaden z nowych zawodników nie jest jeszcze na sto procent załatwiony – powiedział trener Hubert Sciak. – Przyglądamy się, przymierzamy i sprawdzamy przydatność do drużyny, bo potrzebni są nam piłkarze, którzy będą wzmocnieniem i zwiększą rywalizację o miejsce w składzie – dodał.

Do końca stycznia Warciarze będą trenować trzy razy w tygodniu. W najbliższą sobotę o 15 czeka ich sparing z czwartoligowym SKP Słupca. Kolejny weekend będzie jedynym wolnym w okresie przygotowawczym. Zaraz po nim piłkarzy czeka okres najcięższej pracy. W lutym trener Hubert Sciak zaplanował bowiem przez cały miesiąc treningi cztery razy w tygodniu plus sparing.

Jeśli myślimy, aby włączyć się jeszcze do walki o miejsce barażowe, a taki jest cel, to musimy być dobrze przygotowani na rundę rewanżową – powiedział trener Warty.

PLAN SPARINGÓW
22 STYCZEŃ – SKP SŁUPCA
5 LUTY – VITCOVIA WITKOWO
13 LUTY – OBRA KOŚCIAN
19 LUTY – VICTORIA WRZEŚNIA
27 LUTY – KŁOS ZANIEMYŚL
5 MARZEC – PIAST KOBYLNICA
13 MARZEC – POLONIA ŚRODA

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...