24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaKulturaMuzeum Śremskie zaprasza na Slow Graphics Days
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Muzeum Śremskie zaprasza na Slow Graphics Days

W niedzielę, 23 stycznia warto zajrzeć do śremskiego muzeum. Na ten dzień bowiem zaplanowano wernisaż wystawy Slow Graphics Days. To dość świeża inicjatywa, którą wspólnie tworzą artyści wielu narodowości na platformie otwartego Atelier Myszkowski - galerii sztuki nowoczesnej. Przed nami trzecia odsłona festiwalu.

Sztuka funkcjonuje ponad wszystkim co dzieje się wokoło. Integracja między dziełami sztuki i artystami nadaje nowego rytmu i inspiracji do działania. Mamy przyjemność zaprezentować szeroką różnorodność artystów, którzy współtworzą z nami festiwal. Niektórzy artyści będą obecni, dostępni i chętni do tego, aby porozmawiać o inicjatywie, technikach wykorzystywanych w swoich dziełach, czy papierze i jego nieograniczonych możliwościach – informują organizatorzy wydarzenia.

Artyści przypominają, że w zabieganym świecie, często nie mamy czasu na kontemplacje, medytację, modlitwę – na chwilę, aby obcować ze sztuką.

Chcemy przybliżyć i ułatwić tę możliwość, dlatego wychodzimy z naszym festiwalem poza ramy Atelier Myszkowski – galerii sztuki nowoczesnej. Jak ważka będziecie mogli się zatrzymać się na moment i mimo obowiązków dnia codziennego czerpać inspiracje z dzieł sztuki i rozmowy z artystami – zapewniają

Organizatorzy niedzielnego wernisażu chcą, aby obcowanie z grafikami spowodowało to, że na chwilę zatrzymamy się i poddamy refleksji. – To będzie tylko moment, który mamy nadzieje napełni Was inspiracją. Aleks Novitski, w swojej pracowni zaprojektował symbol naszego festiwalu. Artyści biorący udział w III już edycji festiwalu, przybliżą nam różne techniki, a także możliwości wykorzystania papieru.

W Muzeum Śremskim swoje prace zaprezentują m.in.: Mark Maksimovich, Aleks Novitski, Liza Keasuri, Krzysztof Balcerkowiak, a także śremianka Dobrochna Łowicka.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 16.00. Wstęp wolny!

 

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe