17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Co dalej z remontem ulicy Gostyńskiej?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Co dalej z remontem ulicy Gostyńskiej?

Z każdym kolejnym przetargiem na remont ulicy Gostyńskiej w Śremie, kwota jaką potencjalni wykonawcy chcą otrzymać za prace się zwiększa. Trzeci przetarg na roboty nie został rozstrzygnięty.

Od lipca minionego roku Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu stara się rozstrzygnąć przetarg na remont miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej 432 o długości niespełna 600 metrów. Trzeci przetarg na realizację tego zadania również nie został rozstrzygnięty. I to pomimo faktu, że wykonawca do puli środków dorzucił około pół miliona złotych. Za te pieniądze niestety nie znaleźli się chętni.

Samych chętnych nie brakowało, bo do przetargu stanęły trzy przedsiębiorstwa, ale każde z nich przewyższało możliwości finansowe zleceniodawcy. WZDW zamierza na ten cel przeznaczyć niemal 1,6 mln zł, z kolei najniższa oferta opiewała na kwotę 1 mln 826 tys. zł. Tym samym temat remontu drogi zdaje się oddalać.

Patrząc na galopujące ceny wszystkie, a w szczególności ceny energii i materiałów, jeśli WZDW nie zdecyduje się dołożyć do puli brakujących około 230 tys. zł, w kolejnym ewentualnym przetargu te ceny mogą jeszcze poszybować w górę. Warto nadmienić, że najniższa oferta z pierwszego przetargu mieściła się w kwocie, jaką teraz WZDW chce wydać na remont ulicy Gostyńskiej. Gdyby wykonawca wtedy, tj. w lipcu zdecydował się wyłożyć niemal 1,6 mln zł na prace, to po remoncie nie byłoby już śladu i jeździlibyśmy wyremontowanym odcinkiem DW 432.

 

W ramach planowanego remontu ul. Gostyńskiej mają zostać wykonane: nowe warstwy jezdne, naprawa krawędzi jezdni, remont nawierzchni zjazdów publicznych, remont odcinka rowu, utwardzenie powierzchni poboczy, wymiana krawężników i elementów kanalizacji deszczowej, położenie nowej nawierzchnia chodników oraz nawierzchni na terenie przystanku autobusowego.

Remont ul. Gostyńska
fot. M. Czubak

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...