4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Budowa bloków ŚTBS może wystartować
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Budowa bloków ŚTBS może wystartować

Symboliczne przekazanie placu pod budowę trzech nowych bloków przy ul. Żurawiej w Śremie odbyło się dzisiejszego popołudnia.

W piątkowe popołudnie po godzinie 13.30 na terenie przy ul. Żurawiej w Śremie odbyło się symboliczne przekazanie placu budowy, gdzie w przyszłości mają powstać trzy nowe budynki wielorodzinne. Budynki te będą  tożsame do już istniejących. Każdy z nich będzie budynkiem czterokondygnacyjnym z piwnicami oraz garażami. W każdym z nich będzie znajdowało się 20 mieszkań, czyli w nowych obiektach mieszkaniowych znajdzie się miejsce dla co najmniej 60 rodzin.

Każde mieszkanie posiadać będzie balkon a mieszkania wyposażone będą w kuchenkę elektryczną, zlewozmywak, muszlę ustępową, prysznic, umywalkę i baterie. Energia do ogrzewania mieszkań będzie dostarczana przez sieć ciepłowniczą.

Nie każde mieszkanie będzie identyczne. W nowych budynkach znajdować się będę lokale o pow. 40,54 m2 (12 mieszkań dwupokojowych z aneksem kuchennym); 47,75 m2 (24 mieszkania dwupokojowe z odrębna kuchnią) oraz 51,28 m2 (24 mieszkania trzypokojowe z aneksem kuchennym).

Roboty budowlane mają trwać 22 miesiące i z początkiem 2024 roku pierwsi lokatorzy będą mogli zacząć się wprowadzać do nowych mieszkań.

Całość inwestycji ma kosztować 17,2 mln zł. Pieniądze pochodzić będą z różnych źródeł: 6 mln zł z kredytu, 5 mln z Funduszu Dopłat, 2,1 mln zł z partycypacji, 1,8 mln z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, 1,3 mln zł ze środków własnych ŚTBS, a jeden milion złotych ze środków budżetowych gminy Śrem.

Aktualnie można składać wioski o najem mieszkań, które zaczną się dopiero budować. Szczegóły znajdziecie w tym materiale.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...