24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościBudowa bloków ŚTBS może wystartować
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Budowa bloków ŚTBS może wystartować

Symboliczne przekazanie placu pod budowę trzech nowych bloków przy ul. Żurawiej w Śremie odbyło się dzisiejszego popołudnia.

W piątkowe popołudnie po godzinie 13.30 na terenie przy ul. Żurawiej w Śremie odbyło się symboliczne przekazanie placu budowy, gdzie w przyszłości mają powstać trzy nowe budynki wielorodzinne. Budynki te będą  tożsame do już istniejących. Każdy z nich będzie budynkiem czterokondygnacyjnym z piwnicami oraz garażami. W każdym z nich będzie znajdowało się 20 mieszkań, czyli w nowych obiektach mieszkaniowych znajdzie się miejsce dla co najmniej 60 rodzin.

Każde mieszkanie posiadać będzie balkon a mieszkania wyposażone będą w kuchenkę elektryczną, zlewozmywak, muszlę ustępową, prysznic, umywalkę i baterie. Energia do ogrzewania mieszkań będzie dostarczana przez sieć ciepłowniczą.

Nie każde mieszkanie będzie identyczne. W nowych budynkach znajdować się będę lokale o pow. 40,54 m2 (12 mieszkań dwupokojowych z aneksem kuchennym); 47,75 m2 (24 mieszkania dwupokojowe z odrębna kuchnią) oraz 51,28 m2 (24 mieszkania trzypokojowe z aneksem kuchennym).

Roboty budowlane mają trwać 22 miesiące i z początkiem 2024 roku pierwsi lokatorzy będą mogli zacząć się wprowadzać do nowych mieszkań.

Całość inwestycji ma kosztować 17,2 mln zł. Pieniądze pochodzić będą z różnych źródeł: 6 mln zł z kredytu, 5 mln z Funduszu Dopłat, 2,1 mln zł z partycypacji, 1,8 mln z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, 1,3 mln zł ze środków własnych ŚTBS, a jeden milion złotych ze środków budżetowych gminy Śrem.

Aktualnie można składać wioski o najem mieszkań, które zaczną się dopiero budować. Szczegóły znajdziecie w tym materiale.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe