24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleTrzy osoby zginęły na drogach powiatu śremskiego
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Trzy osoby zginęły na drogach powiatu śremskiego

Rok w liczbach śremskiej drogówki. Pod względem zdarzeń był to rok z najmniejszą ilością zgłoszonych wypadków i kolizji, ale ta najważniejsza statystyka praktycznie się nie zmienia. Na naszych drogach w 2021 roku zginęły trzy osoby.

Grudzień na drogach powiatu śremskiego wyglądał podobnie do poprzedniego miesiąca. Policjanci wzywani byli łącznie do 31 zdarzeń drogowych, które jak się okazało, w świetle przepisów prawa były kolizjami. W ostatnim miesiącu minionego roku nie odnotowano żadnego wypadku.

Kierujący samochodami osobowymi spowodowali 26 zdarzeń drogowych, kierujący samochodami ciężarowymi spowodowali 2 zdarzenia drogowe. W minionym miesiącu nikt nie stracił prawa jazdy z powodu jazdy pod wpływem alkoholu, bo śremscy policjanci nie ujawnili żadnego takiego kierującego. „Prawko” za to stracił „pirat drogowy”, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Statystyka roczna nie jest już tak zadowalająca, chociaż widać znaczący spadek zdarzeń w stosunku do roku poprzedzającego.

W całym 2021 roku policja obsługiwała 371 zdarzeń drogowych (417 w roku 2020) z czego 19 to wypadki, w których rannych zostały 23 osoby. W tych wypadkach zginęły także trzy osoby. Najczarniejszy dzień dla śremskiej drogówki to 1 kwietnia, kiedy to w Grabianowie w wypadku drogowym śmierć na miejscu ponieśli dwaj młodzi mężczyźni, bracia pochodzący z gminy Brodnica. Jak się później okazało obie ofiary, zarówno kierowca jak i pasażer, w chwili wypadku znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Kolejny wypadek ze skutkiem śmiertelnym i zarazem dzień w którym po raz ostatni w 2021 roku KPP Śrem odnotowała ofiarę śmiertelną, to noc z 25 na 26 października. Wtedy osobowe auto uderzyło w drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu.

Łączna liczba zdarzeń drogowych w 2021 r. 371
Łączna liczba wypadków drogowych w 2021 r. 19
Łączna liczba kolizji drogowych w 2021 r. 352
Łączna liczba zabitych w wypadkach w 2021 r. 3

Źródło: KPP Śrem

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe