2.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościDolskWspólnie zwiedzają Polskę

Wspólnie zwiedzają Polskę

Wycieczki krajoznawcze na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez Samorząd Mieszkańców Wsi Lubiatowo. Imprezy wyjazdowe cieszą się sporym zainteresowaniem, chętnych nie brakuje nigdy. Tegoroczny sezon rozpoczęła wycieczka do Świeradowa Zdroju, która odbyła się w sobotę, 8 stycznia. W wyjeździe udział wzięło pięćdziesiąt jeden osób.

Pogoda dopisała, humory także. Miłośnicy sportów zimowych skorzystali z możliwości jazdy na nartach i snowboardzie, podziwiając jednocześnie piękne widoki podczas wjazdu na stok wyciągiem narciarskim. Nie zabrakło również amatorów toru saneczkowego oraz śnieżnych skuterów.

Część uczestników wycieczki wybrała mniej ekstremalną rozrywkę, jaką jest zwiedzanie miasta. Spore zainteresowanie wzbudziła żaba, stanowiąca symbol miejscowości. Odpowiedź na pytanie znaleziona została na deptaku, gdzie znajdują się figurki żab wraz z legendą. Imponująco prezentowały się także uzdrowiskowe fontanny, z których w okresie wiosenno-letnim płynie woda.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także drewniana wieża widokowa „Sky walk”, wyposażona w szklany taras, tunele z siatki oraz kładki w kształcie spirali. Wysokość konstrukcji wynosi 65 metrów. Z tarasu rozciąga się piękny widok na Góry Izerskie, jednak aby tam wejść, należy pokonać 850-metrową trasę. Równie atrakcyjna okazała się Młynica – druga wieża widokowa w Świeradowie Zdroju.

Turyści z Lubiatowa odwiedzili także kościół św. Józefa Oblubieńca, Muzeum Zdrojowe, Uzdrowisko Czerniawa oraz Pracownię Piernikową. Kolejną wycieczkę, tym razem dwudniową, zaplanowano na 12-13 marca. Chętni będą mogli odwiedzić stolicę polskich Tatr, czyli Zakopane.

Źródłofot. K. Mejza

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...