4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Dolsk Wspólnie zwiedzają Polskę
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wspólnie zwiedzają Polskę

Wycieczki krajoznawcze na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez Samorząd Mieszkańców Wsi Lubiatowo. Imprezy wyjazdowe cieszą się sporym zainteresowaniem, chętnych nie brakuje nigdy. Tegoroczny sezon rozpoczęła wycieczka do Świeradowa Zdroju, która odbyła się w sobotę, 8 stycznia. W wyjeździe udział wzięło pięćdziesiąt jeden osób.

Pogoda dopisała, humory także. Miłośnicy sportów zimowych skorzystali z możliwości jazdy na nartach i snowboardzie, podziwiając jednocześnie piękne widoki podczas wjazdu na stok wyciągiem narciarskim. Nie zabrakło również amatorów toru saneczkowego oraz śnieżnych skuterów.

Część uczestników wycieczki wybrała mniej ekstremalną rozrywkę, jaką jest zwiedzanie miasta. Spore zainteresowanie wzbudziła żaba, stanowiąca symbol miejscowości. Odpowiedź na pytanie znaleziona została na deptaku, gdzie znajdują się figurki żab wraz z legendą. Imponująco prezentowały się także uzdrowiskowe fontanny, z których w okresie wiosenno-letnim płynie woda.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także drewniana wieża widokowa „Sky walk”, wyposażona w szklany taras, tunele z siatki oraz kładki w kształcie spirali. Wysokość konstrukcji wynosi 65 metrów. Z tarasu rozciąga się piękny widok na Góry Izerskie, jednak aby tam wejść, należy pokonać 850-metrową trasę. Równie atrakcyjna okazała się Młynica – druga wieża widokowa w Świeradowie Zdroju.

Turyści z Lubiatowa odwiedzili także kościół św. Józefa Oblubieńca, Muzeum Zdrojowe, Uzdrowisko Czerniawa oraz Pracownię Piernikową. Kolejną wycieczkę, tym razem dwudniową, zaplanowano na 12-13 marca. Chętni będą mogli odwiedzić stolicę polskich Tatr, czyli Zakopane.

Źródłofot. K. Mejza

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...