4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Czempiń Po kontroli kuratorium dzieci nie będą miały zajęć on-line
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Po kontroli kuratorium dzieci nie będą miały zajęć on-line

Zajęcia on-line w szkołach podstawowych gminy Czempiń trwały zaledwie jeden dzień. Po kontroli kuratorium oświaty szkoły wróciły do tradycyjnej formy nauczania.

Apel burmistrza Konrada Malickiego o to, aby dzieci pozostały w domach i uczestniczyły w zajęciach w formule on-line nie pozostał bez echa. Burmistrz apelował o to w miniony piątek, a już dziś tj. we wtorek 11 stycznia Wielkopolskie Kuratorium Oświaty wszczęło kontrole w placówkach dydaktycznych zarządzanych przez gminę.

Zalecenia pokontrolne w tym zakresie nakazują szkołom powrócić do tradycyjnego stacjonarnego nauczania. – Oczywiście zastosujemy się do zaleceń kuratorium oświaty, które nie zgodziło się z naszą argumentacją – powiedział w rozmowie z nami Konrad Malicki, burmistrz Czempinia.

Burmistrz podkreśla, że jego apel podyktowany był troską o dobro naszych dzieci, ich zdrowie i możliwość skorzystania z zimowych ferii szkolnych, a forma zajęć on-line dla tych dzieci, których rodzice zdecydowali się pozostawić je w domach, wynikała jedynie z tego, aby na bieżąco były one z materiałem dydaktycznym i nie miały nieobecności.

Decyzja kuratorium niekoniecznie musi wpłynąć na to, że nagle do szkół, na ostatni dni przed feriami, dotrze więcej dzieci. – W tej sytuacji te dzieci, których rodzice zdecydują się na pozostawienie w domach nie będą miały szansy na uczestniczenie w zajęciach. Będą miały zwykłą nieobecność, którą rodzic czy opiekun będzie musiał usprawiedliwić – dodaje burmistrz Czempinia.

Jak przekazał nam Konrad Malicki, kontrola Wielkopolskiego Kuratora Oświaty była zapowiedziana. Władze gminy o tym, że odbędzie się ona 11 stycznia dowiedziały się dzień wcześniej.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...