3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Na sygnale Momentalnie zainkasowała 2 tys. zł mandatu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Momentalnie zainkasowała 2 tys. zł mandatu

Jak się ma mercedesa AMG, to nie oznacza, że takim pojazdem po drogach publicznych można gnać na złamanie karku. Przekonała się o tym 29-latka z Poznania, którą w Drzonku (gmina Dolsk) zatrzymali śremscy policjanci.

29-latka w mercedesie AMG pędziła przez wieś Drzonek z prędkością 111 km/h. To o 61 km/h na godzinę więcej, jak dopuszczają to przepisy obowiązujące na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Jako, że odcinek z ograniczeniem prędkości nie należy do długich, a prędkość samochodu była znacząca, to ten przejazd słono kosztował kierującą.

Nowy taryfikator, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku zawiera uregulowania bardziej surowe wobec tych, którzy stwarzają szczególne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. Niewątpliwie należą do nich piraci drogowi, którzy pędząc z nadmierną prędkością nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. A przecież prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Od lat w naszym kraju nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi z winy kierujących – przekazuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

29-latka za wykroczenie, które śremska drogówka odnotowała 8 stycznia o godzinie 15.30, zainkasowała mandat karny w wysokości 2 tys. zł. Na jej konto wpłynęło także 10 punktów karnych.

Według nowych przepisów, jeśli kobieta w ciągu 2 lat od przekroczenia prędkości w Drzonku o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, popełni identyczne wykroczenie, wówczas policjanci będą zobligowani nałożyć na nią mandat karny dwukrotnie wyższy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...

Biorą udział w zgrupowaniu kadry

Wydział wyszkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podał nazwiska zawodników i zawodniczek z całego województwa, którzy wytypowani zostali i zaproszeni na obóz kadry do Głuchołaz....