14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Na sygnale Seniorka wymagała pomocy. Pomogli strażacy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Seniorka wymagała pomocy. Pomogli strażacy

Dzisiejszego ranka, około godziny 10.30, służby straży pożarnej oraz policji zostały postawione w stan alarmu. Samotnie mieszkająca kobieta potrzebowała pomocy.

7 stycznia mniej więcej około godziny 10.30 strażacy z JRG Śrem wyruszyli alarmowo na ulicę Ogrodową, gdzie zaniepokojeni mieszkańcy nie mogli skontaktować się z samotnie mieszkającą kobietą. Z seniorką jeszcze kilka dni wcześniej był kontakt, dziś jednak nie udało się go nawiązać.

Strażacy, po dotarciu na miejsce w asyście policji weszli do lokalu, gdzie znaleźli starszą schorowaną kobietę, która wymagała pomocy medycznej. Wezwano do niej pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki to strażacy zajmowali się mieszkanką Śremu, która ostatecznie została zabrana do szpitala na badania.

Wielokrotnie na naszych łamach informowaliśmy o podobnych przypadkach. Nie zawsze kończyły się one tak dobrze, jak ten z dziś.

Warto więc otaczać się dobrymi i uczynnymi sąsiadami, którzy zareagują właściwie na naszą nieobecność i zaniepokojeni poproszą o interwencje odpowiednie służby. Kto wie, czy w przypadku mieszkanki Śremu, gdyby nie ich niepokój, to za kilka dni nie informowalibyśmy czytelników o odnalezieniu zwłok kobiety.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...