2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Na sygnale Chciwość pary złodziei mogła doprowadzić do tragedii
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Chciwość pary złodziei mogła doprowadzić do tragedii

36-latek i 39-latka, jego partnerka w przestępstwie, to para złodziei, która wpadła na gorącym uczynku w Szklarni (pow. szamotulski). Ich złodziejska chciwość mogła doprowadzić do katastrofy w ruchu lądowym.

3 stycznia policjanci z posterunku we Wronkach otrzymali informację o podejrzeniu kradzieży przewodów kolejowych należących do PLK. Patrol, który udał się na miejsce około godziny 21 zauważył mężczyznę, który przecinał te przewody. Okazało się, że jest nim 36-letni mieszkaniec Śremu. Towarzyszyła mu starsza o trzy lata kobieta. Okazała się nią być 39-letnia Ukrainka, która również przebywa w Śremie.

Ujęta na gorącym uczynku złodziejska para nie potrafiła wyjaśnić co tu robią i dlaczego kradną przewody. Zostali zatrzymani.

Na miejsce wezwano techników kryminalistyki.

– Policjanci zabezpieczyli około 475 m przewodów przygotowanych do kradzieży. Z dokonanych ustaleń wynikało, iż uszkodzony został również czujnik odpowiedzialny za zamykanie rogatek na przejeździe kolejowym, co spowodować mogło realne zagrożenie spowodowania katastrofy na przejeździe kolejowym ­­– informuje aspirant Sandra Chuda z KPP Szamotuły.

Zatrzymanym złodziejom postawiono zarzuty: uszkodzenia oraz kradzieży elementów wchodzących w skład linii kolejowej, przez co nieumyślnie spowodowali zagrożenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Parze grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...