4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Sport Spalali promile po Sylwestrze
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Spalali promile po Sylwestrze

Nie brakowało chętnych, aby pierwszy dzień Nowego Roku uczcić i zaakcentować na sportowo. W Noworocznym Treningu pod hasłem „Biegnij chwilę spal promile” udział wzięło ponad 60 śremian.

1 stycznia odbyła się już siódma edycja Noworocznego Treningu, który Śremski Sport zorganizował wraz ze Stowarzyszeniem Runner’s Power, Sekcją Rowerową „Kometka” oraz ChodzęBoLubię Śrem.

Punktualnie o godzinie 15.00 zgromadzonych pod budynkiem Śremskiego Sportu aktywnych śremian powitał prezes Daniel Cicharski, który złożył wszystkim noworoczne życzenia. Zaraz potem wszyscy wyruszyli w drogę, aby spalić przysłowiowe promile po sylwestrowej nocy. Biegacze mieli za zadanie pokonać liczącą 5 km pętlę, „kijkarze”, a więc miłośnicy nordic walking przemaszerowali dystans ok 3 km, a rowerzyści przez 40 minut pokręcili w okolicach śremskiego jeziora.

Po zakończonym treningu wszyscy dotarli z powrotem na miejsce startu, gdzie czekała na nich gorąca herbata i mały poczęstunek.

Tradycyjnie wydarzenie to połączono ze szczytnym celem i jak co roku przeprowadzono zbiórkę dla Fundacji Familia w Śremie. Tym razem organizatorzy prosili uczestników treningu nie o słodycze, a pomoce szkolne i wszystko co się może przydać dzieciom w szkole podczas odrabiania lekcji w świetlicy Fundacji Familia.

Kolejny bieg już wkrótce, bowiem 30 stycznia Śremski Sport i Runner’s Power wspierać będą WOŚP w ramach „11 Śremskiego Biegu Policz się z cukrzycą”. Z kolei w Wielkanoc odbędzie się tradycyjny „Bieg z jajem”.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...