19 C
Śrem
poniedziałek, 4 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościFilip Ruszkowski ze Śremu walczy z nowotworem mózgu. Możesz mu pomóc!
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Filip Ruszkowski ze Śremu walczy z nowotworem mózgu. Możesz mu pomóc!

Złośliwy nowotwór powoli odbiera Filipowi Ruszkowskiemu życie. Śremianin ma 42 lata. Jest tatą małej kruszynki. Trzy lata temu jego świat zawirował. Stracił głowę dla córeczki i… otrzymał druzgocącą diagnozę – nowotwór złośliwy mózgu. Zaatakował go glejak. Dziś walczy o życie i łapie szczęśliwe chwile z rodziną.

Filip Ruszkowski ze Śremu ma zaledwie 42 lata. Od trzech lat pełni jedną z najważniejszych ról – jest tatą. W tym zadaniu przeszkadza mu złośliwy towarzysz… – W grudniu 2018 roku Filip otrzymał straszliwą diagnozę, która wywróciła jego życie do góry nogami. Przyszło mu walczyć z najgorszym przeciwnikiem, jakiego można sobie wyobrazić – nowotworem złośliwym mózgu (glejakiem okolicy czołowej prawej). Od tego czasu życie naszego przyjaciela wygląda jak gra, w której robi wszystko, aby uniknąć szachu, w jakim chce postawić go życie. Stawką jest to, co bezcenne – zdrowie – podkreślają bliscy mężczyzny.

Śremianin ma za sobą dwie operacje. 8 grudnia 2018 roku przeszedł pierwszy skomplikowany zabieg kraniotomii oraz usunięcia guza. Druga operacja była zaledwie dwa lata później. Zabieg musiał zostać powtórzony, ponieważ guz znów się pojawił.

Niestety, po wykonanych operacjach u Filipa pojawił się niedowład lewostronny i padaczka. Zastosowano u niego leczenie pooperacyjne: radioterapię i chemioterapię. Dodatkowo wprowadzono leczenie farmakologiczne, co sprawiło, iż pomimo najgorszej diagnozy medycznej Filip jest wśród nas – dodają przyjaciele

Obecnie Filip Ruszkowski posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Przyznano je z uwagi na rozpoznaną chorobę i schorzenia współistniejące. W decyzji zespołu specjalistów ds. orzekania o niepełnosprawności zalecono Filipowi obligatoryjną potrzebę kontynuacji leczenia, rehabilitacji, zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne, a także środki pomocnicze i techniczne. Konieczne są także usługi opiekuńcze i wsparcie innych osób w zaspakajaniu jego podstawowych potrzeb życiowych – samoobsługi, komunikacji czy poruszania się.

Filip Ruszkowski ze Śremu walczy z nowotworem mózgu. Możesz mu pomóc!
fot. siepomaga.pl

Z uwagi na naruszenie sprawności organizmu, które powoduje okresową niezdolność do samodzielnej egzystencji – nasilenie niedowładu lewostronnego kończyn od marca 2021 r., Filip jest pacjentem leżącym. – Niestety, już dziś wiemy, że  przeprowadzenie kolejnego leczenia operacyjnego będzie wiązało się z całkowitym niedowładem wszystkich kończyn – dodają bliscy.

Jedynym ratunkiem dla śremianina jest przeprowadzenie długotrwałej, kosztownej rehabilitacji, a także zastosowanie leczenia terapeutycznego i uzdrowiskowego. Mężczyzna potrzebuje także leków wspomagających proces rekonwalescencji, a także wymaganego sprzętu ortopedycznego.

Filip całe życie pomagał innym, zawsze służył radą, wsparciem i uśmiechem. Teraz nadszedł czas, abyśmy mogli mu się odwdzięczyć za całe dobro, które uczynił. Każda pomoc finansowa będzie nieoceniona! Razem możemy wiele – pomóżmy Filipowi wrócić do zdrowia! – apelują rodzice i przyjaciele Filipa Ruszkowskiego

Na portalu fundacji siepomaga.pl została założona zbiórka. W chwili publikacji na koncie jest ponad 20 tys. zł. To sporo, jednak wciąż za mało, by przywrócić panu Filipowi sprawność i radość z życia.

Źródło: siepomaga.pl

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe