16.5 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Na sygnale Pijany rozbił się na drzewie w Kórniku
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pijany rozbił się na drzewie w Kórniku

W ostatnich dniach grudnia strażacy z OSP Kórnik mieli wyjazd związany ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Kórniku. Na drzewie rozbił się pijany kierowca, obywatel Ukrainy trafił do szpitala.

29 grudnia po godzinie 22 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku postawieni zostali w stan alarmu. Na dźwięk syreny do remizy zbiegli się druhowie, którzy już kilka chwil później ruszyli w kierunku ul. Zamkowej, gdzie citroen jumper uderzył w przydrożne drzewo.

Pierwsi na miejscu strażacy z Kórnika za kierownicą auta zauważyli kierującego, który się nie ruszał. Mężczyzna był nieprzytomny. Ratownicy wyciągnęli go z wraku auta i przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy. Z czasem na miejsce zaczęły zjeżdżać się kolejne jednostki strażackie, policja oraz pogotowie ratunkowe.

Kierowca przeżył, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zapewne wpływ na to, że przy tak silnym uderzeniu w drzewo kierowca jeszcze żył, miał alkohol buzujący we krwi obywatela Ukrainy, który prowadził samochód.

Jak ustalono kierowca nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wypadł z drogi, niszcząc przy tym barierki i uderzył centralnie przodem w drzewo. Następnie samochód spadł z nasypu i zatrzymał się na kórnickiej promenadzie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy. Pierwsze wydarzenie...