3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Za dnia policjant, po służbie kierowca wyścigowy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Za dnia policjant, po służbie kierowca wyścigowy

Młodszy aspirant Łukasz Góra, to funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Śremie, ojciec i mąż, ale w wolnym czasie ma pasję, której oddaje się z zamiłowaniem. Pasję, która przynosi mu sukcesy. Łukasz Góra to wicemistrz wyścigowej klasy „Street” w serii VTEC CUP Poland.

Mł. asp. Łukasz Góra mijający rok może zaliczyć do bardzo udanych. Przede wszystkim powiększyła mu się rodzina, ponownie został ojcem, tym razem Łukaszowi i jego żonie Darii urodził się syn. Miłe doznania i pozytywna energia płynąca z domowego zacisza wpłynęła także na jego postawę na wyścigowych torach, gdzie startuje w Ogólnopolskiej Lidze Hondy. Pochodzący z Dolnego Śląska policjant w zakończonym sezonie zajął 2. miejsce w ogólnej klasyfikacji mistrzostw, a co warte podkreślenia – nie wystartował we wszystkich rundach.

Łukasz Góra - kierowca
fot. archiwum prywatne

Łukasz Góra wystartował w pięciu z sześciu organizowanych wyścigach, w których czterokrotnie znalazł się na podium, przy czym dwa z podiów to zwycięstwa: w pierwszej rundzie sezonu 2021 na Torze Silesia i ostatniej, w której wystartował, na Torze Poznań.

­– Pasję do ścigania się samochodami miałem od zawsze – mówi wicemistrz Łukasz Góra. – Wyniosłem ją z domu, jeszcze za dzieciaka tam gdzie mieszkaliśmy było torów rajdowych. Pamiętam, że z tatą po tych torach chodziłem, biegałem po nich – wspomina kierowca

Bardziej poważnie sportem motorowym zaczął się interesować w minionym roku. – Pojawiła się taka szansa, więc z niej skorzystałem. Wystartowałem w jednym wyścigu poprzedniego sezonu, gdzie zająłem miejsce w środku stawki. Pierwszy raz pojechałem na tor w charakterze zawodnika i złapałem tego bakcyla – opowiada. Wtedy już nie było odwrotu. Wtedy już Łukasz Góra wiedział, że w kolejnym sezonie chce wystartować we wszystkich sześciu rundach amatorskiej Ogólnopolskiej Lidze Hondy.

Łukasz Góra - kierowca
fot. VTEC CUP Poland

Jak opowiada, rozgrywki w ramach tego cyklu toczą się w przyjemnym i bardzo przyjacielskim środowisku. – Pomagamy sobie w miarę możliwości – tłumaczy. – Czasami jest trudno, ale dajemy radę – dodaje. W jego pasji wspiera go cała rodzina, która nierzadko razem z nim jeździ na tory i mu kibicuje.

Funkcjonariusz policji startuje w najniższej klasie rozgrywkowej serii VTEC CUP Poland. – To klasa „Street”, czyli taka w której samochody muszą być fabryczne lub po drobnych modyfikacjach – tłumaczy. – Każdorazowo przed wyścigiem samochody są sprawdzane pod tym kątem przez sędziów zawodów. Gdyby coś się nie zgadzało, auto nie jest dopuszczone do startów w tej serii – kontynuuje.

Zawodnicy, którzy rywalizują w tych rozgrywkach, spędzają do 15 minut na torze podczas których ich zadaniem jest wykręcić najlepszy czas okrążenia. Zwycięża ten, który na koniec sesji może pochwalić się najlepszym czasem. W ciągu jednego dnia odbywa się około sześciu takich sesji wyścigowych. Liczy się jedne najlepszy czas z całego wyścigowego dnia.

Łukasz Góra - kierowca
fot. archiwum prywatne

Kierowa Góra cieszy się, że może realizować swoją pasję i robić to z niemałymi sukcesami. Jak sam przyznaje, trudno jest pogodzić służbę w policji z życiem domowym oraz wyścigami, ale stara się, aby to wszystko współgrało ze sobą, a nie jedno przeszkadzało drugiemu. Jak widać po wynikach, to się udaje. Dodaje, że nie jest to także tania pasja. – Na szczęście są takie firmy, jak Auto Lider, które wspierają mnie w realizacji tej pasji – mówi.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...

Biorą udział w zgrupowaniu kadry

Wydział wyszkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podał nazwiska zawodników i zawodniczek z całego województwa, którzy wytypowani zostali i zaproszeni na obóz kadry do Głuchołaz....