31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleSzołdry. Pożar na terenie przedsiębiorstwa Mróz S.A.
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Szołdry. Pożar na terenie przedsiębiorstwa Mróz S.A.

W wigilijny poranek wybuchł pożaru na terenie przedsiębiorstwa Mróz S.A. w Szołdrach. Sprawna akcja pracowników pozwoliła zminimalizować straty.

24 grudnia rankiem w Szołdrach na terenie firmy Mróz miał miejsce pożar. Z pierwszych informacji wynikało, że wewnątrz obory, w której znajduje się około 70-80 sztuk krów, zapaliła się maszyna rolnicza.

Pierwszy zastęp ochotników na miejscu potwierdził, że faktycznie doszło do pożaru, ale pojazd jest już poza oborą, a zwierzęta w niej trzymane są bezpieczne. To zasługa pracowników przedsiębiorstwa, którzy błyskawicznie zareagowali na sytuację, wyprowadzili ładowarkę teleskopową z obory, a krowy przeprowadzili w bezpieczne miejsce, z dala od płomieni i dymu.

 

Strażackie zastępy po dotarciu na miejscu ugasiły ładowarkę i sprawdziły czy wewnątrz budynku nie ma żadnych zniszczeń spowodowanych płomieniami. Nic takiego nie miało miejsce.

Na miejscu działały zastępy z JRG Śrem oraz ochotnicy z terenu gminy Brodnica w tym m.in. OSP Żabno, OSP Szołdry czy OSP Brodnica.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe