17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem 322 dwie paczki trafiły do podopiecznych PCPR
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

322 dwie paczki trafiły do podopiecznych PCPR

W ostatnich dniach Święty Mikołaj oraz elfy miały pełne ręce roboty. A stało się tak za sprawą osób, które włączyły się w dziewiątą edycję akcji „Odkryj w sobie Świętego Mikołaja” organizowaną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie. Do rozwiezienia były aż 322 paczki.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z szeregiem instytucji i osób prywatnych rozesłało magię świąt do swoich podopiecznych. Tuż przed świętami odbył się finał tegorocznej akcji „Odkryj w sobie Świętego Mikołaja”. Podobnie jak w ubiegłym roku, z uwagi na pandemiczne obostrzenia, organizatorzy akcji zmuszeni byli zrezygnować z wielkiej imprezy dla wszystkich podopiecznych, lecz nie było mowy o rezygnacji z samej akcji.

Podobnie jak w latach ubiegłych, chęć udziału w tym wydarzeniu, zapowiedziało ponad 100 instytucji, firm, ale również osób prywatnych, które uwielbiają magię świąt. I jak co roku, z łezką wzruszenia w oku, przygotowali przepiękne, wymarzone prezenty. A o co dzieci prosiły w swoich listach do Świętego Mikołaja?

Fot. PCPR

– Nie zawsze były to zabawki. Czasem pojawiają się tak prozaiczne rzeczy jak nowa kurtka czy buty – wspomina Karolina Gałuszka, kierownik PCPR.

W tym roku do akcji włączyli się między innymi policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, strażacy z PSP w Śremie oraz pracownicy Śremskiego Ośrodka Kultury, którzy oprócz wymarzonych podarków przekazali także świąteczne życzenia.

– Jak zawsze jesteśmy zmęczeni, ale również bardzo zadowoleni. Radości i szczęścia dzieci nie da się opisać. To zawsze bardzo nas wzrusza. Akumulatory mamy naładowane na cały następny rok! – podsumowuje Karolina Gałuszka.

Źródłofot. PCPR
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...