14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności WZDW rozbuduję drogę do Mieczewa
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

WZDW rozbuduję drogę do Mieczewa

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu poinformował, że podpisał umowę na kolejną inwestycję drogową w regionie. Tym razem chodzi o rozbudowę drogi wojewódzkiej 431 na odcinku Mieczewo – Kórnik.

Ponad 3 kilometry drogi wojewódzkiej z Kórnika do Mieczewa zostanie rozbudowanych. W ramach prac, które będą realizowane w czerwcu 2023 roku wykonane zostaną następujące roboty: przebudowa skrzyżowania, budowa ścieżki rowerowej dwukierunkowej na całej długości odcinków, budowa zatok autobusowych, peronów, przebudowa i budowa nowych chodników, przebudowa istniejącego oświetlenia, przebudowa istniejącego przepustu, odtworzenie nawierzchni istniejących zjazdów, odtworzenie przejść dla pieszych, pobocza, rowów oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu (balustrad ochronnych).

Oprócz ponad 3 km odcinka z tej samej puli środków wykonany zostanie remont odcinka Rogalin – Świątniki. Ten odcinek będzie liczył niespełna 1 kilometr.

Wartość umowy to 13 mln zł, a wykonawcą jest firma Trans-Bruk Marek Begier.

To nie jedyne prace, jakie w obrębie tej drogi. Trwają tam bowiem pierwotne roboty drogowe, które mają zakończyć się w 2022 roku. Na odcinku 2,5 km wykonywane są działania związane z położeniem nowej nawierzchni, budowę przystanków autobusowych oraz chodników, a także prace związane z odtworzeniem pobocza i rowów, odtworzeniem istniejących zjazdów oraz montażem urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Wartość kontraktu to 5,8 mln złotych. Dofinansowanie na realizację tej inwestycji pochodzi z dwóch źródeł: Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...