2.2 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności REHAU gra i buduje razem z Wartą
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

REHAU gra i buduje razem z Wartą

Firma Rehau została sponsorem tytularnym Akademii Młoda Warta, a także przyczyni się do zbudowania zadaszenia boiska przy ul. Zamenhofa. W ten sposób powstanie obiekt o nazwie REHAU Football Park. To kolejny sukces prezesa Dominika Sworowskiego i zarządu ŚKS Warta w roku jubileuszowym, na 100-lecie klubu.

Oficjalne podpisanie umowy między firmą REHAU a Śremskim Klubem Sportowym odbyło się w miniony czwartek, 16 grudnia, w siedzibie firmy z Nochowa.

Cieszę się, że po kilku miesiącach starań i przygotowań tak ważnego dla nas projektu w końcu mogliśmy wszystko dopiąć na przysłowiowy ostatni guzik i spotkać się, aby postawić kropkę nad „i”, a więc podpisać umowę – powiedział prezes Dominik Sworowski. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się przekonać firmę REHAU i zaprosić do kilkuletniej współpracy. Dodam, że jest to projekt dwuczłonowy. Po pierwsze w jej ramach firma Rehau została sponsorem tytularnym Akademii Młoda Warta, a po drugie przyczyni się do powstania boiska z zadaszeniem, które będzie nosiło nazwę REHAU Football Park. Będzie to nowe miejsce na sportowej mapie Śremu, które przyczyni się do rozwoju sportu w Śremie. Chciałbym w tym miejscu także podziękować spółce Śremski Sport, która w formie dzierżawy przekazała nam boisko przy Zamenhofa do 2040 roku, za to, że możemy tam być, a dzięki pomocy i wsparciu Gminy Śrem inwestować w to miejsce. Teraz mamy kolejnego partnera, którym jest firma REHAU – dodał.

Umowa pomiędzy Wartą, a firmą z Nochowa podpisana została na 7 lat. W jej ramach Rehau będzie co miesiąc przelewać pewną kwotę (jest ona tajemnicą umowy) na konto śremskiego klubu, które to środki przeznaczone będą spłacaniu raty kredytu, który Warta zaciągnęła na budowę zadaszenia.

Rehau gra i buduje razem z Wartą
Wizualizacja Rehau Football Park z lotu ptaka

Kiedy w sierpniu prezes Sworowski przedstawił nam ten projekt pomysł ten od razu mi się spodobał – powiedział Krzysztof Okoń, dyrektor firmy REHAU. – Przekonaliśmy do niego także naszych przełożonych w Niemczach i dziś cieszymy się, że wspólnie go będziemy realizować. Firma Rehau nie chce być bowiem jedynie jednym z głównych pracodawców w rejonie, ale czujemy odpowiedzialność społeczną i chcemy także promować zdrowy, aktywny i sportowy tryb życia dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć tą inicjatywę, która służyć będzie mieszkańcom, a więc także naszym pracownikom i ich rodzinom – dodał.

Firma REHAU zostając sponsorem strategicznym zapewniła również swoim pracownikom wiele korzyści jak choćby rezerwację hali 2 godziny tygodniowo wraz z obecnością trenera, rabat dla pracowników oraz ich dzieci na udział w obozach, półkoloniach oraz składkach klubowych, a także możliwość organizacji mistrzostw zakładów produkcyjnych REHAU.

Monachium ma Allianz Arenę, Gdańsk ma PGE Arenę, a my będziemy mieli w Śremie swoją Rehau Arenę i już nie mogę się doczekać, kiedy będziemy mogli wspólnie tam zagrać – powiedział Tadeusz Grubba, dyrektor REHAU na Polskę, który także obecny przy podpisaniu umowy.

Prace ruszą zaraz po zimie, a według wstępnych ustaleń późną wiosną obiekt będzie już gotowy. Będą korzystać z niego zarówno zawodnicy Warty, jak i uczniowie okolicznych szkół, a także mieszkańcy Śremu.

– Ten nasz wspólny sukces Warty i REHAU nie byłby możliwy bez współpracy ze spółką Śremski Sport i przychylności władz miasta z burmistrzem Adamem Lewandowskim na czele. Wierzę, że ten obiekt przyczyni się do rozwoju sportu w Śremie i naszej Akademii – powiedział prezes Dominik Sworowski.

Dodajmy, że aktualnie w Akademii Młoda Warta trenuje 364 dzieci. Od nowego roku biegać będą oni bo boiskach całej Wielkopolski z logo firmy REHAU.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...