27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościZ powodu pandemii kolędy nie będzie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Z powodu pandemii kolędy nie będzie

W najbliższym roku w Archidiecezji Poznańskiej nie będzie wizyty kolędowej w tradycyjnej formie. To decyzja władz kościelnych w Archidiecezji Poznańskiej.

Wielu wiernych miło nadzieje, że w najbliższym roku odbędzie się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie. Niestety. Nie mamy dla tych osób pozytywnych informacji. Władze kościelne w Archidiecezji Poznańskiej podjęły decyzję, że także w tym roku kolęda w tradycyjnej formule się nie odbędzie.

Taka decyzja podyktowana jest nowymi regulacjami władz cywilnych dotyczących pogarszania się stanu epidemiologicznego.

Zamiast tradycyjnej kolędy duszpasterze mają zaprosić mieszkańców do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną mszę św. Szczególną intencją tej mszy św. winna być modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian. Podczas tej mszy duchowni powinni wygłosić okolicznościową homilię oraz odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi, jak również poświęcić wodę, którą wierni zabiorą do domów.

Wg zaleceń archidiecezji po liturgii należy poprowadzić kolędowanie oraz pogadankę, poruszającą także bieżące kwestie parafialne. Wskazane jest też rozdanie modlitwy do odmówienia w domach oraz książeczki kolędowej.

Na wyraźne życzenie i zaproszenie rodzin można odwiedzić parafian z wizytą duszpasterską w miejscu ich zamieszkania, zachowując wszystkie restrykcje sanitarne.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe