21.5 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚrem nie istnieje bez Warty
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Śrem nie istnieje bez Warty

– Śrem nie istnieje bez Warty i Warta nie istnieje bez Śremu – powiedział burmistrz Adam Lewandowski, podczas uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej otwarcie „Skweru 100-lecia Warty”, na którym posadzono 36 drzew.

W miniony poniedziałek, 13 grudnia w Miejskim Parku Ekologicznym w Śremie stawili się włodarze Warty, wraz z trenerami i ich podopiecznymi, a także zaproszeni goście, a więc przedstawiciele lokalnych władz, darczyńcy na czele ze sponsorem głównym firmą Capchem Poland oraz sympatycy klubu. Okazją było uroczyste otwarcie „Skweru 100 lecia Warty” i odsłonięcie pamiątkowej tablicy, którą wykonała i podarowała Odlewnia Żeliwa w Śremie.

Wraz z trenerami własnymi rękoma posadziliśmy w weekend 36 drzew, które ufundowała firma Capchem Poland – mówi Dominik Sworowski, prezes Warty. – Wśród nich są m.in. kasztany, wiśnie, platany, brzozy oraz okazały dąb, który został posadzony na środku wydzielonego fragmentu parku. W ten sposób powstał nasz klubowy skwer, którzy ma upamiętnić historię Śremskiego Klubu Sportowego Warta – dodał.

Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali burmistrz Adam Lewandowski, prezes Dominik Sworowski, a także Joanna Pawlicka – Project Site Manager w Capchem Poland oraz Jakub Kołakowski – dyrektor Odlewni Żeliwa.

Dynamika, jaka towarzyszy rozwojowi klubu, szkolenie młodzieży oraz bogata historia robią ogromne wrażenie. Z wielką radością kibicujemy Warcie i jesteśmy zaszczyceni, że możemy wspierać jej działania oraz podejmować wspólne inicjatywy, by wyzwalać czystą energię wśród lokalnej społeczności – powiedziała Joanna Pawlicka, Project Site Manager w Capchem Poland, która w Śremie buduje nowoczesną fabrykę elektrolitu.

Prowadzący uroczystość Marcin Kowalczyk przypomniał w kilku zdaniach historię powstania Warty, która sięga 1921 roku pierwotnie pod nazwą Klub Sportowy Błyskawica. Aktualnie klub liczy 364 zawodników w 20 zespołach, z którymi pracuje 22 trenerów i 6 asystentów.

Cieszę się, że Warta zapoczątkowała akcję sadzenia drzew w naszym mieście w swoim roku jubileuszowym – powiedział burmistrz Adam Lewandowski. – To dobry symptom, bo w zbliżającym się roku będziemy chcieli sadzić i zazieleniać nasze środowisko w każdej możliwej przestrzeni. Można powiedzieć, że wspólnie walczymy o to, aby więcej tlenu było wokół nas. Przyświeca nam hasło „Śrem nie istnieje bez Warty i Warta nie istnieje bez Śremu” – dodał.

Śrem nie istnieje bez Warty
Fot. Maciej Fujak

Po tych słowach młodzi adepci Akademii Warty udali się w kierunku posadzonych drzewek, do których przywiązano białe i niebieskie balony. Ich uwolnienie było symbolem otwarcia „Skweru 100-lecia Warty”.

Dziękuję wszystkim obecnym i zaangażowanym w tą inicjatywę, a w szczególności firmie Capchem, która ufundowała drzewa, a także Odlewni Żeliwa, która wykonała i podarowała pamiątkową tablicę – powiedział prezes Dominik Sworowski.

A to ciekawe