17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Schronisko dzieli się dobrem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Schronisko dzieli się dobrem

Pracownicy oraz wolontariusze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju pamiętają o podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem. Jak co roku pragną osłodzić im święta. Do wspólnej akcji zapraszają mieszkańców Śremu.

– Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres. My – Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju – każdego roku staramy się, by był to czas, w którym należy się na chwilę zatrzymać i spojrzeć głębiej na otaczające nas środowisko. Większości z nas okres świąteczny kojarzy się z radością, prezentami, zakupami, czasem spędzonym z rodziną… A co z osobami, które nie mają takich możliwości? Nie mają rodziny, do której mogliby pojechać. Co, jeśli nie mają fizycznej możliwości przygotowywania świąt, ponieważ są schorowani, cierpiący… – pytają pracownicy fundacji.

Stąd też apel do mieszkańców Śremu i zarazem przyjaciół gajowych ogonków o wsparcie zbiórki darów dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem. – W tym roku, wzorem lat ubiegłych, planujemy przygotować świąteczne paczki dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie się dołączyć do akcji – zachęca Paula Piasecka, kierownik schroniska.

Schronisko dzieli się dobrem
fot. pixabay

Organizatorzy akcji co roku starają się tak przygotować paczki, by każdy z mieszkańców otrzymał swój prezent. Najczęściej są to kawa, herbata, coś słodkiego czy kosmetyk – np. mydełko czy żel pod prysznic. Przydadzą się też ciepłe skarpety, rękawice czy szal.

– To na prawdę nie musi być nic dużego. Można dołożyć ciepłe skarpetki, rękawiczki, coś pachnącego, żel czy mydło. Przy codziennych zakupach nawet nie zauważymy tych dodatkowych 20 czy 30 złotych, a podarki z pewnością sprawią, że te święta będą bardziej radosne – podkreśla Magdalena Pekala.

Niech będą to paczki po prostu pełne miłości, ale przede wszystkim z dobrym słowem! Czy możemy prosić, by każda paczka zawierała również kartkę z życzeniami? Kilka słów otuchy będzie miodem na serce – dodaje Paula Piasecka

Pracownicy schroniska wierzą, że dobro zawsze powraca. Osoby, które zechcą włączyć się do akcji proszone są o kontakt ze schroniskiem w Gaju. Podarki można dostarczać do 20 grudnia.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...