15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚrem„Opłatek Sołtysów” w nowej sali
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

„Opłatek Sołtysów” w nowej sali

Tradycyjny „Opłatek Sołtysów” w tym roku odbył się w piątek, 10 grudnia w dopiero co oddanej do użytkowania świetlicy wiejskiej w Zbrudzewie. Na uroczystość zaproszono także wicemarszałka województwa wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka i księdza prałata Mariana Bruckiego.

Wprawdzie gospodarzem uroczystości był burmistrz Adam Lewandowski, ale to Nina Stępa, sołtys Zbrudzewa, ale jednocześnie wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, wodziła rej tego wieczora. Powitała wszystkich przybyłych sołtysów i zaproszonych gości i pochwaliła się nowym długo oczekiwanym obiektem użyteczności publicznej, jakim jest nowoczesna świetlica wiejska z zapleczem. Udało się ją zbudować dzięki jej osobistym zaangażowaniu, ale także rady sołeckiej, burmistrza Śremu, Rady Miejskiej i samorządu województwa wielkopolskiego. Oba samorządy wsparły projekt dofinansowaniem.

Były kwiaty i podziękowania od Rady Sołeckiej dla Adama Lewandowskiego burmistrza Śremu, dla Wojciecha Jankowiaka, wicemarszałka województwa wielkopolskiego, a także dla księdza prałata Mariana Bruckiego „za wsparcie duchowe i modlitwę”.

Burmistrz w krótkim wystąpieniu przypomniał, że realizacja całego projektu trwała bez mała 3,5 roku, świetlica budowana była etapami, kosztowała 1,3 mln zł, ale udało się pomyślnie cały projekt zakończyć i teraz będzie służył lokalnej społeczności przez lata. Dziękował Ninie Stępa za wielkie zaangażowanie w realizację całego projektu, od pomysłu, poprzez realizację aż do finału. Także Wojciech Jankowiak skupił się w swojej okolicznościowej mowie na zaangażowaniu w projekt miejscowej społeczności. – My możemy wesprzeć finansowo ten czy inny projekt, ale tylko wtedy, gdy widzimy osobiste zaangażowanie ludzi. Wtedy wiemy, że warto i trzeba pomóc. Ale gdy jest marazm i brak jakiejkolwiek inicjatywy, to jak temu wychodzić naprzeciw? – mówił Jankowiak i podkreślał wielkie osobiste zaangażowanie sołtysa w budowę świetlicy. – To dzięki temu, że macie tak zaangażowaną panią sołtys, możliwe było zrealizowanie tej pięknej inwestycji – zwrócił się do miejscowych marszałek.

Ksiądz prałat Marian Brucki odmówił modlitwę w intencji twórców tej inwestycji i pobłogosławił zebranych, życząc miejscowym, by korzystali z nowej świetlicy ku pożytkowi i radości jej użytkowników. Na koniec były wyśpiewane życzenia, zaintonowane – jakże by inaczej – przez księdza prałata.

Także rada sołtysów złożyła na ręce burmistrza, marszałka i księdza prałata wiązanki kwiatów z życzeniami świątecznymi i podziękowaniami za zaangażowanie w realizację wiejskich inwestycji.

Potem były jeszcze podziękowania i podarki dla urzędników magistratu zaangażowanych w realizację projektu.

Po części oficjalnej Nina Stępa zaprosiła wszystkich do stołów. Zaśpiewano kolędę i wszyscy przełamali się opłatkiem. Potrawy wigilijne serwowane na stołach przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Gaju.

A to ciekawe