27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNowy dowódca 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Nowy dowódca 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Płk Zbigniew Targoński od początku grudnia objął stanowisko dowódcy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To efekt ruchów kadrowych, w których płk Rafał Miernik wraz z początkiem października objął dowództwo nad 19. Lubelską Brygadą Zmechanizowaną.

Płk Zbigniew Targoński od 2017 roku związany jest z Wojskami Obrony Terytorialnej, gdzie służył w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej. Nowy dowódca WBOT ma spory bagaż doświadczeń zawodowych. Przez ponad 20 lat służył na stanowiskach dowódczo-sztabowych, w wojskach operacyjnych, w tym w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Pełnił również służbę także w Stanach Zjednoczonych w dowództwie Allied Command Transformation.

Nowy szef wielkopolskich terytorialsów służył również w misji stabilizacyjnej w Afganistanie, gdzie kierował żołnierzami polskimi i amerykańskimi. Jego zadaniem było prowadzenie analiz, które miały wspierać dowódcę Polskiego Kontyngentu Wojskowego w prowadzeniu działań związanych ze stabilizacją bezpieczeństwa w prowincji Ghazni.

–Najważniejsi są dla mnie ludzie i rozbudowa brygady. To w ludziach tkwi siła, dzięki której możemy służyć lokalnej społeczności. Chcę być dowódcą, który wzbudza zaufanie i daje przykład. Zdecydowanie bliższe mojemu sercu jest motto „za mną!” a nie „na przód!” – mówi nowy dowódca 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Źródłofot. 12.BWOT
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe