2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Sport Mikołajkowy turniej
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Mikołajkowy turniej

Natalia Skrzypczak została najlepszą tenisistą I Mikołajkowego Turnieju Mini Tenisa Ziemnego, który w minioną sobotę odbył się pod patronatem Burmistrza Śremu.

Organizatorami turnieju byli Akademia Tenisa SP6 Śrem, Gmina Śrem oraz Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich, w której to sali spotkali się młodzi miłośnicy gry w tenisa. Nad całym przebiegiem czuwał Tomasz Wojna, z którego inicjatywy rozegrano Mikołajkowe zmagania.

Uczestnicy I Mikołajkowego Turnieju Tenisa Ziemnego wraz z organizatorem Tomaszem Wojna
Uczestnicy I Mikołajkowego Turnieju Tenisa Ziemnego wraz z organizatorem Tomaszem Wojna

Do turnieju zgłosiło się 20 zawodników i zawodniczek, ale kwarantanny oraz względy zdrowotne sprawiły, że ostatecznie wystąpiło 10 młodych adeptów – 6 dziewczynek i 4 chłopców. Zmagania przeprowadzono na trzech mini kortach z podziałem na cztery kategorie wiekowe. Grano do dwóch wygranych setów, a w każdym z nich walczono do 15 zdobytych punktów.

Zebranych powitał dyrektor Maciej Formaniak, który życzył udanej rywalizacji, a „na dzień dobry” wszyscy uczestnicy otrzymali czapki św. Mikołaja. Potem przystąpiono do walki.

W najmłodszej kategorii (rocznik 2010) w decydującym starciu Franciszek Jędrzejczak pokonał Michała Cicharskiego, który z kolei okazał się lepszy od Mateusza Buchwalda. W roczniku 2009 naprzeciwko siebie stanęły dwie dziewczyny. Po wyrównanym meczu Agata Piasecka okazała się lepsza od Amelii Bruss. Martyna Jankowiak wygrała z kolei rywalizację dziewczyn w roczniku 2008. Druga była Agata Garstka, a trzecia Natasza Stróżyk.

Do ciekawej rywalizacji doszło w najstarszej kategorii. Po przeciwnych stronach siatki stanęli bowiem Natalia Skrzypczak i Tomasz Stępa. Pojedynek damsko-męski okazał się być bardzo wyrównany. Przy stanie 1:1 decydował tie-break, który na swoją korzyść rozstrzygnęła Natalia Skrzypczak.

Tomasz Wojna zaplanował także dodatkową rywalizację. Wszystkich uczestników wrzucono do przysłowiowego jednego „worka” i drogą losową utworzono turniejową drabinkę, gdzie przegrywający odpadał. W finale ponownie spotkali się Natalia Skrzypczak i Tomasz Stępa. Ponownie górą w tym starciu była dziewczyna, która po raz drugi ograła kolegę, tym razem 2:0 i tym samym została najlepszą tenisistką turnieju.

Na uroczystym zakończeniu nie zabrakło burmistrza Adama Lewandowskiego, który objął turniej patronatem. Włodarz miasta wraz z Tomaszem Wojną wręczył wszystkim pamiątkowe statuetki, a także upominki tenisowe i mikołajkowe słodycze. Dodatkowymi nagrodami w postaci czapeczek tenisowych uhonorowani zostali finaliści turnieju „open”, a mistrzyni otrzymała nagrodę główną – torbę sportową.

– Pierwszy Mikołajkowy turniej za nami i będziemy chcieli tą tradycję kontynuować – powiedział Tomasz Wojna. – Szkoda, że nie wszyscy chętni mogli zagrać, ale na to już nie mamy wpływu. Cieszy mnie, że Akademia Tenisa się rozwija i idzie do przodu – dodał.

Poprzedni artykułTym razem z myślą o Mai
Następny artykułŚrem nie istnieje bez Warty

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...