24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportTym razem z myślą o Mai
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Tym razem z myślą o Mai

Już po raz 20 odbył się Integracyjny Turniej Halowej Piłki Nożnej pod hasłem „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Tym razem w „ekonomiku” grano i strzelano gole z myślą o niespełna 7-letniej Mai Gołaszewskiej.

Turniej ma już 20-letnią tradycję, którą zapoczątkował i co roku kontynuuje znany śremski kominiarz – Hieronim Remus. Od kilku lat szlachetną inicjatywę wspiera dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych – Piotr Karliński, a jak zwykle patronat nad zmaganiami objął ks. Prałat Marian Brucki. Każdego roku uczestnicy pamiętają także o śp. Krzysztofie Stołowskim, który przez wiele lat był nie tylko czynnym uczestnikiem turnieju, ale także jednym ze sponsorów.

W sobotę w sali sportowej „ekonomika” zebrało się sześć zespołów. Można powiedzieć, że był to turniej pokoleniowy, bowiem grali zarówno dorośli, jak i uczniowie. Górę wzięło doświadczenie i rutyna ekipy Fary, którą stanowili najstarsi miłośnicy piłki. Wygrali oni cztery z pięciu spotkań, a jedno zremisowali i bez porażki na koncie sięgnęli po puchar. Drugie miejsce z dorobkiem 12 punktów zajęła drużyna Instal Partner, która jedynej porażki – 2:4, doznała właśnie z Farą. Bój o trzecie miejsce na swoją korzyść rozstrzygnęli piłkarze ze Zbrudzewa, którzy z kolei jako jedyni urwali punkty triumfatorom remisując 2:2. Przegrali jednak 0:1 bezpośredni pojedynek z Instal Partner. Tuż za podium uplasował się zespół TBS, a w pojedynku najmłodszych uczestników reprezentacja SP2 w Śremie pokonała drużynę SP Nochowo.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników jubileuszowego XX Turnieju „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”
Pamiątkowe zdjęcie uczestników jubileuszowego XX Turnieju „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”

Organizatorzy przygotowali puchary dla najlepszych drużyn, a także upominki dla każdej z nich w postaci piłki. Wyróżniono także bramkarza Tymoteusza Szłapkę i jedyną dziewczynkę biorącą udział w turnieju – Agatę Wełnic.

Tak naprawdę nie wyniki, a wspólny cel są istotą tego turnieju, dlatego dziękuję wszystkim za udział. Ważną rolę odgrywają sponsorzy, na których co roku mogę liczyć. To dzięki nim możemy wspierać potrzebujących – powiedział Hieronim Remus.

Na pomoc niespełna 7-letniej Mai Gołaszewskiej uzbierano i przekazano kwotę 2.300 zł. Wzruszenia nie kryła obecna mama dziewczynki, która na ręce organizatorów złożyła uroczyste podziękowania w kształcie serca, które piłkarze okazali jej chorej córce.

A to ciekawe