31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościKsiąż Wlkp.Mikołajki w Książu Wlkp.
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Mikołajki w Książu Wlkp.

W niedzielne popołudnie, 5 grudnia pomimo niezbyt sprzyjającej, ale już zimowej aury, ksiąski rynek po brzegi wypełnił się mieszkańcami gminy, w tym przede wszystkim dziećmi oraz ich bliskimi. Wszyscy z zapartym tchem czekali na Świętego Mikołaja, który skorzystał z podwózki druhów z OSP Książ Wlkp.

Zanim jednak do Książa Wlkp. dotarł najbardziej wyczekiwany brodacz świata, na scenie rozpoczęły się artystyczne prezentacje sekcji działających w Centrum Kultury. Ze swoim programem wystąpili: Mażoretki, Hip-hopowa Wahata, Ognisko muzyczne, Sekcja Rytmika, Grajki – Śpiewajki, Przedszkole Radosny Maluch, Przedszkole Bajkowy Świat, Chór Consensus.

Na strażackim sygnale

Jak zwykle był to efektowny przyjazd! W tym roku Mikołaj „zabrał się” ze strażakami-ochotnikami z Książa Wlkp., którzy – zanim wysadzili sympatycznego brodacza – zrobili honorową rundkę na sygnale wokół rynku. Długi wyczekiwany jegomość wraz z Mariolą Kaźmierczak, dyrektorem Centrum Kultury, zrobił zebranym na rynku małą taneczną rozgrzewkę oraz przepytał kto i co chciałby dostać na Gwiazdkę. A potem zasiadł w specjalnie dla niego przygotowanym domku. Każde dziecko mogło sobie z nim zrobić zdjęcie i odebrać prezent.

Świąteczne przysmaki

Z kolei druga połowa rynku zmieniała się w bożonarodzeniowy jarmark. Na świątecznym kiermaszu można było znaleźć wiele ciekawych pomysłów na prezenty oraz wykonanych ręcznie ozdób do udekorowania domu czy podarowania komuś pod choinkę. Swoje prace wystawili: Agata Weiss-Nowak, Edyta Jędroszkowiak, Klub Robótek Ręcznych, Jasiu i Hania, Niepubliczna Szkoła Podstawowa we Włościejewicach, Przedszkole Radosny Maluch z Książa Wlkp.

W takich okolicznościach nie mogło również zabraknąć świątecznych przysmaków. Na stoiskach KGW z Chwałkowa Kościelnego, Kiełczynka, Zaborowa, Zakrzewice, Włościejewic-Ługów, Chrząstowa pachniało m.in. barszczem, pierogami, kapustą z grzybami, oscypkami, piernikami oraz wieloma innym pysznościami. Kto miał ochotę na grzaniec, mógł skorzystać z oferty OSP Włościejewice-Ługi, które wraz z OSP Książ Wlkp. oraz Mrówką i Jump Space było parterem Centrum Kultury w realizacji tegorocznych Mikołajek.

Maskotki XXL

– Poza Mikołajem, bajkowego klimatu imprezie dodały również maskotki XXL, czyli Mrówka, Pączek, Bóbr Wartek  i Bałwan Olaf oraz szczudlarz. Cała ta ekipa była chętnie oblegana i obfotografowywana przez uczestników Mikołajek. A ja w tym miejscu serdecznie dziękuje partnerom wydarzenia za użyczenie maskotek – podkreśla Mariola Kaźmierczak.

Tradycyjnie na koniec imprezy, kiedy się już ściemniło, przy blasku palącej się na rynku choinki, odbył się krótki pokaz sztucznych ogni. I w ten sposób ruszyło oficjalne odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia w Książu Wlkp.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe