4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremPoseł zachęca do szczepień

Poseł zachęca do szczepień

Tomasz Piotr Nowak, poseł na Sejm RP z ramienia Platformy Obywatelskiej podczas konferencji prasowej w Śremie namawiał wszystkich niezaszczepionych do przyjęcia szczepionki przeciw Covid 19. Stwierdził, że mimo iż przyjął już dwie dawki szczepionki, to nie uchroniło go od zakażenia. Jednak sam przebieg choroby okazał się bardzo łagodny.

Poseł krytykował jednocześnie brak strategii ze strony rządu w sprawie szczepień. Prominentni politycy PiS i rządu oraz sam prezydent powinni usilnie namawiać w2szystkich do masowych szczepień, ale tego nie robią. Kalkulują, że może to im obniżyć poparcie wśród własnego elektoratu, z którego duża część to osoby niezaszczepione i sceptycznie nastawione do szczepień w ogóle.

Drugim tematem, który poseł poruszył na konferencji było bezpieczeństwo energetyczne państwa. Otóż jest ono bardzo zagrożone, a to ze względu zarówno na niewydolność krajowych producentów energii jak i na fatalny stan linii przesyłowych. Stwierdził, że już teraz, mimo że zima dopiero przed nami, energię elektryczną musimy kupować od sąsiadów, zarówno z Niemiec, jak i ze Szwecji czy z Ukrainy. To jest efekt błędnej polityki rządzącej prawicy, która od początku w Polsce stawiała na węgiel i ta polityka właśnie poniosła klęskę. Wyliczał błędy i zaniechania: walkę z elektrowniami wiatrakowymi, niekonsekwencje w fotowoltaice, gdzie w ostatnim czasie zmieniono ustawę dotyczącą warunków odkupu energii od mieszkańców produkujących ją z własnych paneli fotowoltaicznych. Nowe regulacje są bardzo niekorzystne dla tychże producentów i w efekcie zniechęcają do budowy nowych instalacji.

Poseł Tomasz Nowak skrytykował również działania władz polegające na rozdawnictwie milionów dla samorządów w ramach tzw. inwestycji strategicznych Polskiego Ładu. Otóż rządzący z jednej strony zabrali samorządów część przychodów z tytułu odpisów podatkowych (PIT i CIT) a z drugiej rozdają środki, które pochodzą z kredytów. Rząd zaciągnął kredyty wysoko oprocentowane na ten cel w wysokości 23 miliardów złotych i te pieniądze rozdaje „po uważaniu” samorządom, a na dodatek jeszcze oczekuje od samorządów tzw. wkładu własnego. Nie mówią tego, że trzeba będzie te pożyczki spłacić, a jednocześnie nie robią nic, by pozyskać środki unijne z Funduszu Odbudowy.

Posłowi towarzyszył szef struktur Platformy Obywatelskiej w Śremie Piotr Ruta.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...