16.2 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Marzą o rodzinnych świętach w nowym domu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Marzą o rodzinnych świętach w nowym domu

W niedzielne popołudnie, w Bibliotece Publicznej w Śremie, odbył się charytatywny koncert, z którego dochód został przeznaczony na zbiórkę funduszy dla państwa Łysiak, którzy w styczniu br. stracili dach nad głową.

Mikołajkowy koncert „Prosto z serca” zorganizowali przyjaciele państwa Łysiak, którzy dwoją się i troją, by w jak najkrótszym czasie zebrać potrzebne środki na odbudowę domu w Wyrzece.

Państwo Łysiak nie ukrywają, że marzą o tym, by kolejne święta spędzić już w swoim domu. – Święta Bożego Narodzenia to dla nas wyjątkowy czas. Co roku, w domu w Wyrzece spotykała się cała rodzina. Przyjeżdżały dzieci.. W tym roku będzie inaczej. Od czasu pożaru mieszkamy w Śremie, jednak ciągnie wilka do lasu i bardzo chcemy wrócić do Wyrzeki – wspomina Mieczysława Łysiak.

Z panią Mieczysławą spotykamy się właśnie przy okazji koncertu. Jest na miejscu, ponieważ wierzy w to, że jeśli da kawałek swojego serca, to wróci on ze zdwojoną siłą. – Mamy wokół siebie wspaniałych ludzi, którzy pomagają nam w odbudowie domu. Serdecznie im za to dziękuję – dodaje.

Państwo Łysiak, jako jedyna z trzech rodzin, które ucierpiały w wyniku styczniowego pożaru, postanowili odbudować dom. Pozostałe dwie rodziny nie zdecydowały się na powrót do Wyrzeki.

W listopadzie zakończyła się rozbiórka spalonego budynku. W uporządkowaniu terenu pomogła gmina Śrem, która dała wsparcie finansowe. Aktualnie trwają formalności notarialne. Wierzymy w to, że w ciągu roku uda nam się odbudować dom i następne święta spędzimy rodzinnie w Wyrzece – podkreśla Mieczysława Łysiak

Aby tak się stało konieczne są pieniądze, a także wsparcie rzeczowe i ręce do pracy. Stąd szereg działań, takich jak niedzielny koncert. – Wierzymy, że wspólnymi siłami odbudujemy nasze miejsce na ziemi – dodaje pani Mieczysława.

W niedzielnym koncercie udział wzięły dzieci ze Studia Piosenki Melody, a także Iwona Jurga z zespołem, oraz K&GENTLEMEN. Imprezę poprowadził Bartosz Klimczuk. A występom towarzyszył świąteczny kiermasz ciast, ozdób i podarków.

Udało się uzbierać 827,50 zł. Każdy, kto ma ochotę dołożyć cegiełkę i pomóc w odbudowie domu, może także zajrzeć na stronę – pomagam.pl/wyrzeka_pozar.

 

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy. Pierwsze wydarzenie...