14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Książ Wlkp. Ksiąski samorząd zaprasza do Mobilnego Punktu Szczepień
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ksiąski samorząd zaprasza do Mobilnego Punktu Szczepień

Ksiąski magistrat ponownie zachęca do udziału w szczepieniach przeciwko Covid. Tym razem punkt pojawi się w urzędzie miejskim w poniedziałek, 13 grudnia.

– Zaledwie tydzień temu gościliśmy w naszej gminie Szczepieniobusa, a dziś ksiąski samorząd po raz kolejny zaprasza do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w Mobilnym Punkcie Szczepień – zachęca burmistrz.

Punkt szczepień zostanie stworzony w urzędzie miejskim w Książu i będzie on dostępny w poniedziałek, 13 grudnia w godzinach od 14.00 do 18.00. Osoby zainteresowane będą miały możliwość zaszczepić się jednym z dwóch preparatów: jednodawkowym Johnoson&Johnson lub dwudawkowym Pfizer.

Organizatorzy szczepień zapewniają, że każdy w pełni zaszczepiony otrzyma Unijny Certyfikat COVID, a osoby pełnoletnie, zaszczepione sześć miesięcy temu pełną dawką preparatu, będą mogły przyjąć kolejną, tak zwaną dawkę przypominającą. Co ważne, zaszczepienie się będzie możliwe bez wcześniejszej rejestracji, jedynie za okazaniem dowodu osobistego.

W ostatnim czasie sytuacja epidemiologiczna zarówno w kraju, jak i w naszej gminie jest niezwykle trudna. Utrzymująca się wysoka liczba osób, u których wykryto koronawirusa w połączeniu z pojawieniem się nowej jego mutacji sprawia, że każdy z nas jest w jakimś stopniu zagrożony. Szczepienia – póki co – są jedyną metodą na ograniczenie pandemii, dlatego apelujemy do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły, aby jak najszybciej tego dokonały. Mieszkańcy, którzy ze szczepieniem nie chcą czekać do 13 grudnia, szczepionkowy preparat mogą przyjąć już wcześniej w sali sportowej Bazar w Śremie. Znajdujący się w niej mobilny punkt szczepień dostępny jest w każdy piątek w godzinach od 13.00 do 18.00 – przypomina Teofil Marciniak

Dotychczas w gminie Książ Wlkp. w pełni zaszczepiło się 4007 osób, co stanowi 47,3 proc. i daje 1391 miejsce w ogólnopolskim rankingu.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...