19.2 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportSiłowali się przed Mistrzostwami Polski
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Siłowali się przed Mistrzostwami Polski

W klubie Xtreme Fitness Śrem odbyły się otwarte sparingi Armwrestlingu, podczas których zawodnicy mieli okazję sprawdzić się przed Mistrzostwami Polski, a także posłuchać cennych rad i wskazówek Tomasza Proca.

Organizatorem sobotnich zmagań w siłowaniu się na rękę, a więc armwrestlingu był Krzysztof Kłys, który wspólnie z Krzysztofem Hasińskim prowadzą w Śremie klub Armwrestling Team Warta Śrem.

Zależy mi na tym, aby rozpropagować tą dyscyplinę w Śremie – mówi Krzysztof Kłys. – Nasze grono się powiększa, ale zapraszamy wszystkich chętnych, którzy widzą w sobie potencjał lub po prostu chcieliby spróbować swoich sił – dodał.

Sparingowe zmagania poprzedziła wizyta gościa specjalnego. Na zaproszenie Krzysztofa Kłysa w Śremie stawił się Tomasz Proc, były zawodnik, a aktualnie sędzia kategorii A, który poprowadził bardzo ciekawy wykład na temat tego, jak zrobić progres iłowy, jak zwiększyć wytrzymałości i które mięśnie pracują podczas siłowania „na rękę”.

Jeśli po treningu nic was nie boli to znaczy, że daliście d… – mówił bez ogródek do zebranych Tomasz Proc. – Zakwasy muszą być. Pamiętajcie, że tylko stopniowo progresując ciężar idziemy do przodu. Nie walczymy ręką tylko całym ciałem – dodał.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników sobotnich sparingów Armwrestling w Śremie
Pamiątkowe zdjęcie uczestników sobotnich sparingów Armwrestling w Śremie

Proc dzielił się z zawodnikami swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami. Zwracał uwagę na to, jak ważne jest, aby zapisywać sobie w notesie ciężary, jakie podnosi się podczas treningu. Radził, aby pierwszą rzeczą jaką się wykona przed treningiem na siłowni było wejście na bieżnię.

Jeśli chcecie liznąć zawodowstwa musicie robić trening do upadku mięśniowego. Często przegrywamy, bo tego nie robimy, a to ważne, bo trzeba mięśnie przyzwyczajać do tego stanu. Ważne jest też, aby poprawnie wykonywać ćwiczenia – dodał.

Tomasz Proc pokazał także „sztuczkę” jak trenować za jednym razem wytrzymałość i siłę. Udzielił także rad na temat suplementacji w sportach siłowych.

Mięso robi mięso – mówił. – Pamiętajcie o białkach i węglowodanach – dodał.

Po wykładzie popartym przykładowymi ćwiczeniami na dane partie przeprowadzono turniej amatorów. Sędziowali go Tomasz Proc i Wiesław Rzanny. Zwycięzcą został Ernest Kubiak z klubu Traktor Wolsztyn. Drugie i trzecie miejsca zajęli reprezentanci Armwrestling Team Warta Śrem tj. Łukasz Chudziak i Paweł Jabłoński. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary.

Sobotnie sparingi były dla wszystkich uczestników cennym doświadczeniem i doskonałym sprawdzianem przed startem w Mistrzostwach Polski w Jastrzębiej Górze.

A to ciekawe