17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem „Śremskie Żyrafy” trafiły do rąk nagrodzonych
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

„Śremskie Żyrafy” trafiły do rąk nagrodzonych

Uroczysta gala, zaplanowana na 1 grudnia, z powodu restrykcji związanych z czwartą falą zachorowań na Covid 19, odbyła się w tym terminie, ale w trybie zdalnym. Mimo, że nie było licznego grona zaproszonych gości, to uroczystość wręczenia wyróżnień miała podniosły charakter, a uświetnił ją występ znakomitych artystów. Cała ceremonia była transmitowana na żywo przez TV Relax, można ja także obejrzeć na kanale YouTube.

Zanim przystąpiono do wręczania osobom wyróżnionym „Śremskich Żyraf”, na scenie pojawiła się zapowiedziana przez prowadzącą galę Annę Szmyt-Baranowską pierwsza z gwiazd zaproszonych na uroczystość – znakomita skrzypaczka Barbara Szelągiewicz. Tego wieczoru pojawiła się na scenie jeszcze dwukrotnie, czarując widownię swoją wirtuozerią.

Burmistrz Adam Lewandowski w krótkim wystąpieniu nawiązał do lat 2019 i 2020, oceniając zarówno dokonania gminy w tym czasie, jak i przeciwności z jakimi przyszło się wszystkim zmierzyć w związku z pandemią. Nawiązanie do tych lat było nieprzypadkowe, albowiem Żyrafy miały trafić do rąk osób wyróżnionych właśnie za 2019 i 2020 rok. Gale, na których miano wręczyć wyróżnienia zostały odwołane.

W pierwszej kolejności zostały wręczone Żyrafy za 2019 rok. Najpierw zostały wręczone Żyrafy Specjalne. Otrzymali je: DEFOR , firma obchodząca swoje 30 lecie, nagrodę odebrał właściciel i wieloletni prezes zarządu Wojciech Fornalik. Klub Żeglarski „Odlewnik” obchodzący 50 -lecie swojej działalności, nagrodę odebrał prezes Paweł Szymenderski. Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, Żyrafę odebrał prezes Hieronim Bartkowiak i Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Śremie, w imieniu starszego bractwa żyrafę odebrał Sławomir Baszyński. „Śremską Żyrafą” została tez nagrodzona dr Danuta Płygawko, autorka wielu publikacji dotyczących historii Śremu i naszej lokalnej społeczności.

Potem na scenę zaproszono osoby nominowane do „Śremskiej Żyrafy” za 2019 rok. Były to: Anna Naskręt, autorka autobiograficznej książki „Uwięziony krzyk”, w jej imieniu nagrodę odebrała córka Inga; Anita Ruta, autorka popularnego bloga „Chwile utrwalone stylem”; Agnieszka Rusin, autorka książek obyczajowych i dziecięcych; Leszek Złotowski, zawodnik śremskiego klubu gry w boule, brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów; Janusz T. Skotarczak, twórca i dyrektor artystyczny ŚREMSONGU. Prowadząca galę odczytała wynik głosowania i okazało się, że zwycięzcą został Janusz T. Skotarczak. Nagrody wręczał burmistrz Adam Lewandowski i przewodnicząca rady Katarzyna Sarnowska. Największa żyrafa trafiła do rąk Janusza Skotarczaka, a mniejsze do pozostałych finalistów.

Po przerwie przewidzianej na kolejny występ skrzypaczki Barbary Szelągiewicz, wręczone zostały żyrafy z 2020 rok. Otrzymali je: Patrycja Suszczewicz, inicjatorka akcji „Śrem szyje maseczki dla szpitali i mieszkańców”; oraz Paweł Wawrzyniak, założyciel grupy „Pomocna dłoń – akcja wsparcia dla seniorów w Śremie”.

W części artystycznej gali wystąpili też dwaj artyści jazzowi: Kajetan Borowski, pianino i Wojciech Myrczek, vocal, którzy zabawiali publiczność na sali i przed telewizorami świetnymi aranżacjami utworów muzycznych z klasyki światowego jazzu i naszego rodzimego artysty Piotra Szczepanika. O tym, że się podobało, niech świadczy fakt, iż udało im się wciągnąć widownię do wspólnego śpiewu, a na koniec gromkie oklaski.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...