4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Sport Memoriał, puchar i jubileusz
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Memoriał, puchar i jubileusz

Przez dwa dni sala sportowa śremskiej „szóstki” była areną zmagań blisko 180 szermierzy. Rozegrano bowiem Memoriał Tadeusza Mieloszyńskiego i Puchar Polski Seniorów w Szabli, a także uczczono jubileusz 60-lecia pracy w klubie Stanisława Płociennika.

W piątek w ramach XXVIII Memoriału Tadeusza Mieloszyńskiego odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół we florecie i szpadzie. Młodych szermierzy powitali Stanisław Płociennik i dyrektor SP6 – Maciej Formaniak, którzy oficjalnie otworzyli zawody. Bardzo dobrze wypadli w nich adepci Warty, którzy startowali w konkurencji szpady. Zdobyli bowiem 10 medali. Z tytułu i złotych medali cieszyli się Julia Stasiak i Michał Besaha. Wicemistrzami zostali Aleksandra Leśniowska i Jan Mieloszyński, a brązowe medale wywalczyli Nicola Kaźmierczak, Jeremi Knapowski, Tobiasz Piotrowski, Jan Szczpaniak, Jakub Jankowski i Patryk Piotrowski.

Medaliści Warty podczas XXVIII Memoriału Tadeusza Mieloszyńskiego wraz z trenerem Stanisławem Płociennikiem i jego żoną
Medaliści Warty podczas XXVIII Memoriału Tadeusza Mieloszyńskiego wraz z trenerem Stanisławem Płociennikiem i jego żoną

Z kolei w sobotę w Śremie stawili się najlepsi w kraju szabliści, którzy rywalizowali o medale Pucharu Polski. Zawody otworzyli prezes Warty – Dominik Sworowskii obchodzący jubileusz 60-lecia działalności w śremskim klubie Stanisław Płociennik. Nie zabrakło też okolicznościowego tortu z napisem „60 lat to nie mało, więc podziękować Wam wypadało”. My również w imieniu całej redakcji, działu sportowego i Czytelników dziękujemy za te wszystkie lata współpracy. Życzymy dużo zdrowia i dalszej wytrwałości oraz kolejnej dekady, bo jak wiadomo w Śremie szermierka wszystkim kojarzy się z osobą Stanisława Płociennika.

Złotymi medalistami Pucharu Polski zostali Olaf Stasiak z KKSZ Konin i Zuzanna Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec. Najlepszym zawodnikom puchary i medale wręczył burmistrz Adam Lewandowski, który pogratulował także Stanisławowi Płociennikowi jubileuszu.

Jubileuszowy tort z okazji 60-lecia działalności Stanisława Płociennika w śremskim klubie Warta
Jubileuszowy tort z okazji 60-lecia działalności Stanisława Płociennika w śremskim klubie Warta

Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się to organizacji tych zawodów, a w szczególności dyrekcji SP6 za udostępnienie sali, bowiem gościliśmy tutaj po raz pierwszy z tą imprezą i mam nadzieję, że nie ostatni, bo zarówno my, jako organizatorzy, jak i sami szermierze jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni – podsumował Stanisław Płociennik.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...