spot_imgspot_img
Strona głównaSportKoniec passy Kłosa
spot_img

Koniec passy Kłosa

Nie udało się piłkarzom Kłosa przejść przez rundę jesienną bez porażki. W ostatniej kolejce przegrali bowiem 2:3 w Swarzędzu, ale mimo to zimę spędzą na fotelu lidera tabeli i wiosną będą głównym faworytem do awansu do V ligi.

Jak wiadomo każda passa ma swój koniec. Ta dobra podopiecznych Patryka Halaburdy skończyła się po 14 spotkaniach. Przed meczem z Liderem Swarzędz piłkarze Kłosa mieli bowiem na koncie 11 zwycięstw i 3 remisy. W ostatniej kolejce przyszła jednak pierwsza porażka.

Pierwsi gola zdobyli jednak zaniemyślanie, a konkretnie w 23 minucie prowadzenie zapewnił Szymon Jaworski. Rywale zdołali jednak przed przerwą doprowadzić do wyrównania. Remis 1:1 utrzymywał się aż do 64 minuty, kiedy to gospodarze trafili po raz drugi i to oni wyszli na prowadzenie. Kłos dążył do wyrównania i w 81 minucie dopiął swego, a bramkę wyrównującą z rzutu karnego zdobył Szymon Jaworski. Zanosiło się na remis i podział punktów, a tymczasem sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że suma szczęściu zawsze równa się zeru. Tak jak w zremisowanym 2:2 meczu z UKS Śrem zaniemyślanie uniknęli porażki strzelając bramki w 88 minucie i doliczonym czasie, tak tym razem los uśmiechnął się do gospodarzy, którzy w 90 minucie zdobyli zwycięską bramkę z rzutu karnego.

Piłkarze Kłosa rundę jesienną zakończyli na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 36 punktów.