3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

Przede wszystkim bezpieczeństwo! We wtorek, 30 listopada śremscy seniorzy, podczas posiedzenia Klubu Seniora „Nadzieja”, zgodzili się na użycie certyfikatów zaszczepienia, jako przepustek do udziału w spotkaniu.

– Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu – podkreśla Wojciech Majchrzak.

Seniorzy przystali na to, by w spotkaniach w Klubie Relax uczestniczyły osoby zaszczepione oraz takie, które przedstawią zaświadczenie lekarskie o przeciwskazaniach do zaszczepienia się przeciwko Covid.

Podczas spotkania wiele rozmawialiśmy na ten temat. Seniorzy ustalili także, że powstanie lista obecności, a na niej informacja czy uczestnik okazał się certyfikatem, czy też przeciwskazaniem. Jest to również ważne ze względu na aktualne obostrzenia i limity osób, które mogą brać udział w spotkaniach w Klubie Relax – dodaje Majchrzak

Przypomnijmy, że w czwartek, 25 listopada gruchnęła wiadomość, że od poniedziałku wejście do Klubu Relax będzie dostępne tylko dla osób zaszczepionych. Wówczas pojawił się ostry sprzeciw członków Klubu Konfederacji ze Środy Wielkopolskiej, którzy uważają ten pomysł za przejaw segregacji sanitarnej, godzącej w prawa człowieka.

– Odebraliśmy niemiły telefon w tej sprawie. Pragnę jednak podkreślić, że Konfederacja nie ma prawa decydować o działaniach Klubu Relax – zaznacza Wojciech Majchrzak.

We wtorek, 30 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 074 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. Covid przyczynił się do śmierci 526 osób!

Tego dnia w powiecie śremskim zanotowano 62 nowe przypadki. Dwie osoby zmarły. Na kwarantannie aktualnie przebywa 1539 mieszkańców.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...

Biorą udział w zgrupowaniu kadry

Wydział wyszkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podał nazwiska zawodników i zawodniczek z całego województwa, którzy wytypowani zostali i zaproszeni na obóz kadry do Głuchołaz....